Преглед на "ффм" Tag
October 19, 2016 - 0 Коментари

ФОТО: ScreenShoot...

Повеќе
October 18, 2016 - 0 Коментари

Репрезентациите на Македонија и Русија ќе одиграат пријателски натпревар во декември во Анталија. Оваа вест денеска проструи низ македонскиот медиумски простор, но за ваква информација нема официјална потврда од ФФМ. Според пишувањата, во турската дестинација,...

Повеќе
October 17, 2016 - 0 Коментари

Од 16 до 30 јуни следната година ќе се одржи Европското Првенство за фудбалери до 21 година, а помеѓу 12те репрезентации учество обезбедија и нашите најдобри фудбалери. Во продолжение се информации за самиот турнир и...

Повеќе
October 11, 2016 - 0 Коментари

Како никогаш досега, една македонска репрезентација е блиску до пласман на големо натпреварување. Вечерва на Филип II ќе се одигра натпреварот за историја, а дали овој натпревар ќе биде подвлечен и ќе се памети засекогаш...

Повеќе
October 6, 2016 - 0 Коментари

И во четвртиот натпревар против Израел, нашите најдобри фудбалери не успеаја да остварат позитивен резултат. И овој натпревар нашите фудбалери со наведнати глави го напуштија тревникот на Филип II Македонски каде на официјален квалификационен натпревар...

Повеќе
October 5, 2016 - 0 Коментари

Фудбалската Федерација на Македонија и производителот на спортска опрема Јако го продолжија договорот со што и натаму нашите репрезентативци ќе ги носат дресовите од овој производител “Би сакале да се заблагодариме за досегашната соработка со...

Повеќе
October 5, 2016 - 0 Коментари

Фудбалската федерација на Македонија го презентираше новиот дизајн на репрезентаивните дресови со кој се најави продолжувањето на соработката со германскиот бренд ЈАКО. Новите дресови премиерно ќе бидат облечени на натпреварот со Израел закажан за утре (четврток),...

Повеќе
September 22, 2016 - 0 Коментари

Од понеделник ќе бидат пуштени во продажба билетите за натпреварите помеѓу нашата фудбалска репрезентација и Шкотска, Италија и Израел. Историскиот натпревар на репрезентацијата до 21 година за пласман на европското првенство, против Шкотска ќе се...

Повеќе
September 11, 2016 - 0 Коментари

Бранителот на трофејот во домашното првенство, екипата на Вардар, ја забележа четвртата победа откако денеска славеше во Ѓорче Петров со 4-0. Грнчаров, Балотели, Николов и Глигоров беа стрелци на головите за убедлива победа, победа со...

Повеќе
September 6, 2016 - 0 Коментари

Со вечерашната победа над Северна Ирска и победата на Франција над Исланд, Надежите на Македонија направија крупен исчекор за пласман на завршинцата од Европскот Првенство. До крајот на квалификацискиот циклус Македонија, заедно со Франција ќе...

Повеќе
September 6, 2016 - 0 Коментари

МАКЕДОНИЈА: Алексовски, Мурати, Зајков, Велкоски, Тошевски, Барди, Николов, Маркоски, бабунски, Радески, Аврамовски Резерви: Амановиќ, Елмас, Костадинов, Муслиу, Петковски, Пивковски, Шишковски Тренер: Б. Милевски СЕВЕРНА ИРСКА: Мичел, Даминген, Доерти, Сендлес, Конлан,  Томпсон, Сајкес, Горман, Смит, Лавери,...

Повеќе
September 6, 2016 - 0 Коментари

Во пресрет на вечерашниот натпревар на нашите млади надежи против Северна Ирска, селекторот Милевски изјави дека тоа нема да биде лесен натпревар и дека Северна Ирска не е наивен противник. „Да не се лажеме. Овој...

Повеќе
August 29, 2016 - 0 Коментари

Футсал репрезентацијатас на Македонија, денеска со почеток од 20.00 часот ќе го одигра првиот од двата предвидени контролни натпреваери против селекцијата на Франција. Селекторот Иван Божовиќ наспроти овие две контролни средби го објави списокот на...

Повеќе
August 11, 2016 - 0 Коментари

Македонија напредуваше за една позиција на најновото рангирање на ФИФА објавено денес. Според тоа, Македонија сега е на 138. позиција со 243 поени со што забележа напредок од една позиција. Иако напредуваше, сепак Македонија и...

Повеќе
July 25, 2016 - 0 Коментари

Денеска во Фудбалската Федерација на Македонија беа извлечени паровите од Првата и Втората Македонска Фудбалска Лига за претстојната 2016-17 сезона. Ждрепката сакаше веќе во првото коло од ПМФЛ екипите на Победа и Пелистер да го...

Повеќе
June 2, 2016 - 0 Коментари

Македонската фудбалска репрезентација никако да врзи две победи. По победата над Азербејџан, денес во Скопје, Македонија доживеа пораз од репрезентацијата на Иран со 3-1, а најзаслужен за победата на гостите беше Азмун кој постигна хет-трик....

Повеќе