Преглед на "ффм" Tag
May 29, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
May 29, 2016 - 0 Коментари

По три натпревари без победа и без даден гол, Македонија конечно победи. Во натпреварот што заврши предмалку во Австрија, нашите најдобри репрезентативци со 3-1 ја совладаа репрезентацијата на Азербејџан. Марјан Радески во 20. минута го...

Повеќе
May 27, 2016 - 0 Коментари

Голема победа издвоија нашите репрезентативци до 21 година на гостувањето во Украина. Во натпревар во кој нашите репрезентативци ја имаа контролата на натпреварот, пресудни беа двата голови на Радески и Демири со кои Македонија останува...

Повеќе
May 18, 2016 - 0 Коментари

Селекторот на нашата најдобра машка фудбалска репрезентација,  Игор Ангеловски денеска го соопшти списокот на фудбалери за претстојните пријателски натпревари со Азербејџан и Иран. На прес конференцијата која се одржа денеска, Ангеловски ја потенцираше неговата визија...

Повеќе
May 16, 2016 - 0 Коментари

По победата од 2-0 над екипата на Работнички, Шкендија за прв пат во својата клупска историја го освои Купот на Македонија. На Националната Арена Филип II Македонски, гостите од Тетово уште во 8 минута преку...

Повеќе
May 14, 2016 - 0 Коментари

Иако пред само два месеци на Пелистер му се закануваше испаѓање од втората лига, сепак на крајот со минималната победа над Скопје Пелистер заврши на третата позиција на табелата со што обезбеди бараж натпревар за...

Повеќе
May 6, 2016 - 0 Коментари

Нашиот пливач и претставник на Олимписките игри во 1996 и 2004 година, Александар Маленко вчера на својот Твитер профил објави дека ФФМ наводно за 500 илјади евра лобирала во УЕФА и кај федерациите членки на...

Повеќе
May 5, 2016 - 0 Коментари

Според најновата ранг листа на ФИФА, Македонија и натаму се наоѓа на 141 позиција, а пред нас се репрезентации како Сент Лусија, Аруба, Свазиленд, Палестина, Бурунди, Белизе… Во мај и јуни Македонија ќе одигра три пријателски натпревари...

Повеќе
April 10, 2016 - 0 Коментари

Актуелниот бранител на титулата во ПМФЛ, Вардар, го доживеа вториот пораз откако загуби на гостувањето во Кратово од Силекс со 3-2. Пановски во 7 минута ги донесе домаќините во водство, но радоста на домаќините кратко...

Повеќе
April 10, 2016 - 0 Коментари

21 коло – ВМФЛ Фк Тетекс – Фк Пелистер Стадион: ,,Ѓорче Петров” Почеток: 16:00 часот Главен Судија: Качевски Јован (Струга) Помошници судии: Мацевски Ацо, Бакрачески Разме и Шаќири Албрим (сите од Струга Делегат: Поп-Панев Зоран (Штип) Контролор: Кушовски...

Повеќе
April 3, 2016 - 0 Коментари

Во денешното дерби од 24 коло од ПМФЛ, Вардар во Чаир издвојува минимална победа над екипата на Шкупи. Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Фелипе во 68 минута. Со оваа победа Вардар повторно има...

Повеќе
March 17, 2016 - 0 Коментари

  ФОТО: Фудбалска Федерација на Македонија, www.ffm.mk СЛОВЕНИЈА БЕЗ ХАНДАНОВИЌ И КАМПЛ ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА (ФОТО)...

Повеќе
February 28, 2016 - 0 Коментари

Многу потешко од очекувања есенскиот првак Вардар славеше на гостувањето кај Хоризонт Турново. Во натпревар без многу возбудувања Вардар дојде до трите поени благодарение на голот на ерменецот Хамбарџумјан во 52 минута од натпреварот. Второпласираната...

Повеќе
February 20, 2016 - 0 Коментари

Со натпреварот помеѓу Работнички и Младост Царев Двор кој се игра денеска од 14 часот започнува втората полусезона од Македонската Фудбалска Лига. Утре од 14 часот лидерот на табелта Вардар ја пречекува екипата на Ренова...

Повеќе
February 27, 2015 - 0 Коментари

Фк Пелистер – Фк  Брегалница Недела – 01.03.2015 г. Стадион: Под ,,Тумбе кафе” Почеток: 14:00 часот Главен судија: Дејан Јакимовски Помошни судии: Стојановски Тони и Стојанчевски Марјан (сите од Скопје) Четврт судија: Спиркоски Горан (Прилеп) Делегат:...

Повеќе
February 23, 2015 - 0 Коментари

Фудбалскиот клуб Пелистер, од оваа пролет се очекува да сврти нова страна во својата фудбалска историја. Во текот на зимската пауза тие го сменија скоро цел ростер на играчи од есенскиот дел, а најголемото засилување,...

Повеќе