Преглед на "Филаделфија Сиксерс" Tag
May 10, 2018 - 0 Коментари

Со триумфот во синоќешниот натпревар против Филаделфија 76ерс, тимот на Бостон Селтикс стигна до четврта победа во серијата и се пласираше во финалето од Источната конференција, каде ги чека дуел со Леброн Џејмс и тимот...

Повеќе
November 15, 2016 - 0 Коментари

Мајами беше одличен во Тексас, но сепак победа остана кај домаќините Сан Антонио Спарс – 94:90. Леонард заврши со 24 поени и 12 скока. Кај Мајами Вејтерс постигна 27 поени, а Вајтсајд заврши со 23 и...

Повеќе
October 3, 2016 - 0 Коментари

Филаделфија која беше најлошиот тим во НБА минатата сезона, имаше право оваа година прва да бира во драфтот. Во јуни тимот го избра Бен Симонс, крилото од Австралија на кои многумина му предвидуваат брилијантна кариера. Ова...

Повеќе
August 28, 2016 - 0 Коментари

Филaделфиja 76 го доведе во своите редови германскиот репрезентативец Тибор Плајс, соопштува “ESPN”. 226-сантиметри високиот центар играше во сезоната 2015/16 во составот на Јута Џез, а место него Џез ќе го земат Кенди Маршал. Благодарение на...

Повеќе
February 9, 2016 - 0 Коментари

Кливленд го победи Сакраменто со 120:100, и му го зададоа и осмиот пораз во последните нивни девет натпревари. Каиро Ирвинг постигна рекордни сезонава 32 поени и додаде 12 асистенции, а Леброн Џејмс го забележа 40-от...

Повеќе
November 18, 2014 - 0 Коментари

Доцна синоќа се одиграа девет натпревари во најсилната кошаркарска лига на светот, на шест славеа гостинските играчи, а како домаќини триумфираа Мемфис, Сан Антонио и Портланд. Екипата на Филаделфија останува единствената досега оваа сезона сеуште...

Повеќе