Преглед на "Finale" Tag
May 27, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид испиша историја откако стана прв клуб по формирањето на ЛШ што трета година по ред успеа да триумфира во елитното европско натпреварување. „Кралевите“ беа подобри од Ливерпул со резултат 3-1....

Повеќе
May 2, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид е првиот финалист во Лигата на шампионите, откако „кралевите“ во драматичен натпревар одиграа нерешено 2-2 на „Сантијаго Бернабеу“ против германски Баерн Минхен....

Повеќе
February 25, 2018 - 0 Коментари

Топџиите се специјализираа за освојување на домашните куп натпреварувања во последниве години, но денес се соочуваат со огромен предизвик да го победат лидерот на Премиер Лигата, Манчестер Сити на Вембли....

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Милениум е стадионот каде вечерва ќе бидат насочени сите погледи. Стадионот во Кардиф е изграде во 1999 година и е со капацитет од 74500 седишта. Овој стадион кој е со подвижен кров се користи најчесто...

Повеќе
May 29, 2016 - 0 Коментари

Congratulations to @realmadrid on winning your 11th @ChampionsLeague title! Enjoy your victory #uclfinal  pic.twitter.com/HKtsdTBd8e — ilyaz (@ilyasquickslvr) May 29, 2016 Real Madrid's starting XI last night in the #uclfinal by their boots pic.twitter.com/Kl8xjdgIMY — SB...

Повеќе
May 29, 2016 - 0 Коментари

All Penalties HD – Real Madrid 1-1 (5_3 PK… by socerhub365...

Повеќе
May 26, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
February 1, 2015 - 0 Коментари

Француската ракометна репрезентација го освои Светското првенство во Катар, откако во финалето во Доха ја совлада домашната селекција со 25:22. Франција ја оправда фаворитската улога и стигна до петтата титула светски првак, вкупно 10-та на...

Повеќе
January 31, 2015 - 0 Коментари

Утре завршува 24. по ред Светско првенство во Катар во кое веројатно никој не очекуваше дека токму домаќинот Катар ќе дојде до самото финале и ќе се бори за златниот медал. Но, по се изгледа...

Повеќе
August 16, 2014 - 0 Коментари

Се остварија очекувањата и најавениот голем дел од јавноста. Во финалето од Струшкиот ракометен турнир ќе се сретнат Вардар и Металург, што значи дека вечерва (21:30 ч.) го очекуваме првиот чин од новото продолжение “Битка...

Повеќе
August 1, 2014 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Романија е првиот финалист на кадетското СП, откако со 28-25 ја победија Црна Гора. Како и што се очекуваше на првиот полуфинален натпревар на кадетското женско СП првенство доминираа одбраните предводени од Ион...

Повеќе
July 14, 2014 - 0 Коментари

Младиот фудбалер на француската репрезентација и член на италијанскиот клуб Јувентус, Пол Погба беше избран за најдобар млад играч на Светското првенство 2014 год. во Бразил. Погба ги остави зад себе својот соиграч Рафаел Варан...

Повеќе
July 13, 2014 - 0 Коментари

И официјално заврши 20. по ред Светско фудбалско првенство кое што се одржа во Бразил во периодот од 12. јуни до 13. јули 2014 год. На стадионот “Маракана“ во Рио де Жанеиро откако немаше голови...

Повеќе
July 13, 2014 - 0 Коментари

Вечерва од 21:00 ч. по македонско време на Светското првенство во Бразил (20. по ред) ќе се игра големото финале помеѓу репрезентациите на Германија и Аргентина. Во продолжение ви објавуваме 15. занимливи информации за натпреварот...

Повеќе
July 13, 2014 - 0 Коментари

За успех и титула вечерва на „Маракана“, надежта и среќата на Аргентина е во судијата. Мечот ќе го суди италијанецот Никола Рицоли. Никој сега не очекува и не се надева дека Рицоли ќе им досуди...

Повеќе
July 13, 2014 - 0 Коментари

Поранешниот англиски репрезентативец Дејвид Бекам истакна дека денеска во големото финале на Светското првенство ќе навива за Аргентина и прогнозираше дека ќе ја совлада Германија со резултат 3:1. “Ова беше едно фантастично првенство, со две...

Повеќе