Преглед на "фк вардар" Tag
October 20, 2017 - 0 Коментари

Заврши и третото коло од групната фаза од Лигата на Европа. Македонскиот шампион Вардар беше демолиран од Реал Сосиедад со 6:0, и тоа среде Скопје.   Лига Европа, групна фаза, круг 3: Астана – Макаби...

Повеќе
September 15, 2017 - 0 Коментари

Зенит брзо ја спушти екипата на Вардар од облаците. Македонскиот шампион, кој беше сензацијата во плејофот, елиминирајќи го скапиот Фенербахче, не беше на ниво на неговиот ривал синоќа и беше скршен на Филип Втори со...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Денеска со почеток од 13 часот во седиштетот на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за групната фаза од Европа Лигата. Нашиот шампион Вардар ги доби противниците во Лигата на Европа. Дебитантскиот настап за македонскиот фудбал...

Повеќе
August 18, 2017 - 0 Коментари

По големата победа на Вардар над Фенербахче, Чедомир Јаневски изјави дека е задоовлен од резултатот и дека играчите играле со срце. „Резултатот е добар за нас, ова е една убава победа. Сакам да им честитам...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

По Супер Купот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, следи нов фудбалски спектакл, откако Вардар и Шкендија ги добија противниците во плеј-офот во Лигата на Европа. Европскиот гигант и најтрофеен клуб во светот...

Повеќе
July 14, 2017 - 0 Коментари

Нашиот шампион Вардар, е на добар пат со победа против Малме во Струмица, да го мине конечно второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, откако во Шведска ремизираше (1:1). Доколку успее да го мине шампионот...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Македонскиот шампион Вардар го доби противникот во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. “Црвено-црните” ќе играат против Малме oд Шведска. Вардар веќе три години по ред се мачи да ја мине оваа фаза, откако лани беше...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Шампионoт на Македонија Вардар кој ја освои Суперлига ќе ја претставува и оваа година Македонија во квалификациите за Лигата на шампионите, кој ќе започне од вториот круг. “Црвено-црните” ќе го одиграат првиот натпревар од второто квалификациско...

Повеќе
February 19, 2017 - 0 Коментари

Бразилецот од редовите на Вардар Фелипе, го постигна можеби и голот на сезоната во македонската прва лига, во триумфот на шмапионите против Шкупи 3:0....

Повеќе
October 30, 2016 - 0 Коментари

Актуелниот шампион Вардар со два гола во завршницата на натпреварот успеа да победи против Победа со 2:1, во рамките на 12-то коло во Македонската прва лига. Гешовски погоди за прилепчани во 25-та минута, но Асани...

Повеќе
October 23, 2016 - 0 Коментари

Шампионот на Македонија Вардар покажа уште еднаш дека нема конкуренција во првата македонска фудбалска лига, откако и го нанесе и вториот пораз на Шкендија во дербито на 11-то коло (0:2). Како и во првиот натпревар...

Повеќе
October 19, 2016 - 0 Коментари

Вардар мина во четвртфиналето во Купот на Македонија, откако повторно славеше над Влазерими со 2:0, и по оние 3:1 од првиот натпревар успеа да го елиминира без проблеми овој тим. Головите ги постигнаа младиот Петковски...

Повеќе
September 28, 2016 - 0 Коментари

Вардар ремизираше со Пелистер во 8-то коло во Супер лигата 1:1. Којашевиќ погоди во 49-та минута од слободен удар за “црвено-црните”, додека за битолчани израмни Лукас во 66-та минута. За вардарци ова беше трето реми...

Повеќе
August 30, 2016 - 0 Коментари

Вардар го доби својот противник во младинската Лига на шампиони, а тоа е Салзбург, кој во генерацијата до 19 години, го освои првото место во австрискиот младински шампионат минатата сезона. „Црвено-црните“ првиот натпревар ќе го...

Повеќе
August 26, 2016 - 0 Коментари

Македонскиот фудбалски шампион Вардар и официјално го престави новиот ерменски репрезентативец Тигран Барсегјан. 22-годишниот крилен напаѓач стави потпис на едно-годишен договор, со можност да биде продолжен на уште една. Барсегјан веќе беше со “црвено-црните” на подготовките...

Повеќе
August 5, 2016 - 0 Коментари

Вардар ги објави цените за сезонските билети за претстојната сезона. За прв пат од оваа сезона Вардар ја воведува и Вардар Пасс картичката која важи за сите натпревари на РК Вардар, ЖРК Вардар и ФК...

Повеќе