Преглед на "france 2017" Tag
February 5, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
January 30, 2017 - 0 Коментари

Со вчерашната победа на Франција над Норвешка познат е и комплетниот пласман на 25. Светски шампионат во ракомет. Познато е и од претходно дека Македонија овој шампионат го заврши на 15. позиција пред Бразил, Полска,...

Повеќе
January 29, 2017 - 0 Коментари

По Светското првенство во Хрватска во 2009 година, нашиот капитен Кирил Лазаров и  25. Светско Првенство го завршува на врвот на листата на стрелци. Иако Македонија беше елиминирана во 1/8 финалето, а другите репрезентации имаа...

Повеќе
January 29, 2017 - 0 Коментари

Ракометната репрезентација на Франција со убедлива победа од 33-26 го освои златото на 25. ракометен шампионат. Франција која беше и фаворит за освојување на титулата полесно од очекуваното откако во вториот дел со 15-9 ги...

Повеќе
January 28, 2017 - 0 Коментари

И по двата полуфинални натпревари, нашиот капитен Кирил Лазаров останува на врвот на листата на стрелци. Иако Македонија испадна во 1/8 финалето, а другите репрезентации имаа уште по два натпревари плус, Лазаров сеуште е на...

Повеќе
January 22, 2017 - 0 Коментари

И по 1/8 финалните натпревари нашиот капитен Кирил Лазаров се уште води на листата на стрелци на Светскиот шампионат во Франција. Со 50 постигнати голови Лазаров е лидер на листата пред Банур од Тунис кој...

Повеќе
January 22, 2017 - 0 Коментари

Со денешните четири 1/8 финални натпревари се комплетираа двојките за 1/4 финалето на Светскиот шампионат во ракомет во Франција. За разлика од вчерашните натпревари каде фаворитите остварија лесни победи, денеска се случија две изненадувања. Најпрво...

Повеќе
January 22, 2017 - 0 Коментари

Дали сте задоволни од настапот на Македонија на СП во Франција? Да Не...

Повеќе
January 21, 2017 - 0 Коментари

Со пораз од Норвешка од 34-24 Македонија ги завршува настапите на Светскиот шампионат во Франција. Трет пат по ред Македонија е елиминирана во 1/8 финалето откако истото се случи и во Катар 2015 односно Шпанија...

Повеќе
January 19, 2017 - 0 Коментари

По двете победи и двата порази, ракометарите на Македонија одиграа нерешено 27-27 во последниот натпревар во групната фаза против Исланд. Натпреварот започна одлично за Македонија. Во четвртата минута имавме водство од 3-0. Сепак истата минута...

Повеќе
January 19, 2017 - 0 Коментари

Во пресрет на последниот и решавачки натпревар за третата позиција против репрезентацијата на Исланд, нашиот капитен Кирил Лазаров е најдобар стрелец во досегашниот тек на шампионатот. Со 37 голови од 56 удари кон противничкиот гол,...

Повеќе
January 19, 2017 - 0 Коментари

По вчерашното храбро издание на нашите ракометари, Лазаров изјави дека се надева дека денеска против Исланд ќе забележат победа и дека Господ ќе не награди зошто не калкулиравме. „Заслуживме повеќе, но што е тука е....

Повеќе
January 19, 2017 - 0 Коментари

По поразот од Шпанија селекторот на нашата репрезентација Лино Червар им честита на македонските ракометари за атрактивната игра во првото полувреме кога фаворитите беа целосно надиграни. „Им честитам на моите ракометари, во првото полувреме комплетно...

Повеќе
January 18, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
January 18, 2017 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Македонија предмалку во Мец го забележа вториот пораз во четвртиот натпревар на Светскиот шампионат во Франција. Моќната Шпанија славеше со 29-25 откако нашите ракометари одиграа брилијантно прво полувреме. Натпреварот заврши со неколку промашувања на...

Повеќе
January 18, 2017 - 0 Коментари

Една од најдобрите репрезентации на ова Светско првенство, репрезентацијата на Шпанија вечерва ќе се соочи со нашата репрезентација. Во пресрет на овој натпревар ракометарот на Шпанија Гонзало Перез изјави дека на нив како и на...

Повеќе