Преглед на "Фудбал" Tag
April 27, 2018 - 0 Коментари

Во центарот на вниманието на светската јавност е фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах кој има фантастична сезона и во моментов е вистинска мега ѕвезда....

Повеќе
March 29, 2018 - 0 Коментари

Италијанските и кинеските медиуми веќе подолго време шпекулираат дека италијанскиот тим Милан се наоѓа во сериозни финансиски проблеми. Поточно, новите кинески сопственици кои претходното лето го купија тимот од Силвио Берлускони се наоѓаат пред финансиски...

Повеќе
July 12, 2016 - 0 Коментари

Екипата на Арсенал испратила понуда до Јувентус за Даниеле  Ругани вредна 30 милиони евра. Според Калчомеркато, од Јувентус, експресно ја одбиле понудата за младинскиот репрезентативец на Италија. Изворот наведува и дека “Топџиите” се насочиле кон...

Повеќе
November 17, 2014 - 0 Коментари

Мечот меѓу Италија и Хрватска имаше подолг прекин во Милано кога хрватските навивачи добра тура факели фрлија на терен. Полицијата воспостави ред за да продолжи мечот, но инцидентите продолжиле и надвор од стадионот. Хрватите повторно...

Повеќе
November 17, 2014 - 0 Коментари

Германската репрезентација и Баерн останаа без Мануел Ноер. Еден од најдобрите голмани во светот утре ќе го нема на голот против Шпанија на контролен меч поради болки во коленото Проблемот на репрезентацијата е помал, замена...

Повеќе
November 15, 2014 - 0 Коментари

Можеби не навиваат, но жители од Пирок го следат мечот на Македонската фудбалска репрезентација против Словачка. Малата група сместена на „јужна“ со транспарент му дава подршка на Аријан Адеми. Ова е мал, но убав гест,...

Повеќе
November 15, 2014 - 0 Коментари

Младинска супер лига Фк Пелистер – Фк Металург 2:1 (0:1) Стадион: ,,Павел Шатев” – Битола Гледачи: 100 Главен судија: Митревски Тони Помошни судии: Ѓорѓиевски Владимир и Кочовски Васко (сите од Битола) Контролор: Стојановски Златко (Битола)...

Повеќе
November 15, 2014 - 0 Коментари

Како што пренесуваат британските медиуми, Челзи е подготвен да се ослободи од своето крило, Мохамед Салах во текот на зимскиот преоден рок. Египетскиот интернационалец не се наоѓа во плановите на Жозе Мурињо и најверојатно португалскиот...

Повеќе
November 15, 2014 - 0 Коментари

Фк Пелистер – Фк Царев Двор 1:2 (0:1) Во пријателскиот натпревар под ,,Тумбе кафе”, помеѓу екипите на Пелистер и Царев Двор заврши со победа на гостите од 2:1. Гостите стигнаа до водство при нафрлување од...

Повеќе
November 15, 2014 - 0 Коментари

Како што пренесува “Билд“, екипата на Баер Леверкузен покажува интерес за одбранбениот играч на Барселона, Мартин Монтоја. Шпанецот воедно се наоѓа на радарот на уште неколку европски гиганти како Ливерпул, Милан, Интер и Олимпик Марсеј....

Повеќе
November 15, 2014 - 0 Коментари

Екипата на Торино најавува јануарска понуда за напаѓачот на Милан, М`Баје Нианг, пренесува “Тутоспорт“. 19. годишниот играч се наоѓа на листата желби кај Торино кој ќе се обиде да го ангажира како позајмица до крајот...

Повеќе
November 15, 2014 - 0 Коментари

На програмата се натпреварите од четвртото коло во квалификациите од групата Ц за пласман на Европското првенство 2016 год. во Франција, вечерва од 20:45 ч. македонската фудбалска сениорска репрезентација на Националната Арена “Филип Втори“ во...

Повеќе
November 15, 2014 - 0 Коментари

Фк Пелистер – Фк Царев Двор Почеток: 13:00 часот Стадион: под ,,Тумбе кафе” За време на двонеделната репрезентативна пауза, Пелистер денес под ,,Тумбе кафе” ќе одигра пријателски натпревар со екипата на Царев Двор. На овај...

Повеќе
November 15, 2014 - 0 Коментари

Екипата на Јеонам Драгонс во пресрет на последните два натпревари од најсилната јужнокорејска фудбалска лига (К-Лига Класик) во групата за опстанок е сигурна на првата позиција со 47. бодови, седум повеќе од Бусан со кој...

Повеќе
November 15, 2014 - 0 Коментари

Македонскиот фудбалски интернационалец реализираше нови три голови за својот клуб Интер-Запрешиќ, сите во триумфот на домашен терен над Лучко (3:0) во рамките од 16. коло во Хрватската Втора лига. Погодоците беа постигнати во 35-та, 60-та...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Се одиграа нови натпревари од квалификациите за пласман на Европското првенство во Франција 2016. година. Србите пред празни трибини на стадионот на Партизан во Белград загуби од Данска со резултат 3:1 во рамките од групата...

Повеќе