Преглед на "Фудбал" Tag
November 14, 2014 - 0 Коментари

Вардар во рамките од четвртфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија ќе игра против составот на Ренова, првиот натпревар ќе се одигра на 18. ноември 2014 год. на Националната Арена “Филип Втори“ во Скопје (13:00 ч.)...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Како што пренесува “Метро“, Давид Де Хеа одбил нов договор со Манчестер Јунајтед, по што ја разгледува можноста да се пресели во редовите на Реал Мадрид. Голманот дојде на “Олд Трафорд“ од градските ривали на...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Утре македонската фудбалска сениорска репрезентација ќе го игра квалификацискиот натпревар за ЕП против Словачка на “Филип Втори“ Арена во Скопје со почеток од 20:45 ч. Денеска селекторот Бошко Ѓуровски од нашата селекција ги отстрани Адис...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Словачката фудбалска сениорска репрезентација пристигна во Скопје каде што утре од 20:45 ч. на Националната Арена “Филип Втори“ во Скопје ќе го одигра четвртиот натпревар од квалификациите за ЕП 2016 год. во Франција против македонската...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Младиот фудбалер на Реал Мадрид, Рафаел Варан, во јануарскиот преоден рок би можел да ја напушти Шпанија и кариерата ја продолжи во Англија. Според британските медиуми, за овој 21. годишен фудбалер интерес покажуваат челниците на...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Како што пренесуваат италијанските медиуми, екипата на Интер го смени Валтер Мацари, а нов тренер на “неро-азурите“ е Роберто Манчини. Италијанската телевизија “Скај“ тврди дека раководството на Интер ја договори соработката со Манчини, и дека...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Поранешниот претседател на шпанскиот фудбалски клуб, Хуан Лапорта, сака повторно да ја преземе лидерската функција на каталонската гордот, а спрема пишувањето на шпанските медиуми за таа цел подготви и еден неверојатен трансфер план. Според информациите...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Македонската А репрезентација в сабота од 20.45 часот на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција. Селекторот на нашата репрезентација, Бошко Ѓуровски вели дека ќе...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Утре (сабота) од 20:45 ч. на Националната Арена “Филип Втори“ во Скопје македонската фудбалска сениорска репрезентација ќе го одигра четвртиот квалификациски натпревар за ЕП против Словачка. Селекторот Бошко Ѓуровски на еден ден пред дуелот се...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Македонија и Словачка по трет пат во квалификациски циклус ќе ги одмерат силите в сабота во групата Ц за пласман на Европското првенство 2016 год. во Франција на Националната Арена “Филип Втори“ во Скопје (20:45...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

И во својот втор натпревар од фудбалскиот Лига Куп во Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), составот на Ал Наср славеше овојпат на гостувањето кај Ал Аин со резултат 2:1. И покрај тоа што водеше домаќинот преку...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Селекторот на македонската сениорска фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски во интервјуто за “Канал 5“ Телевизија изјави дека Александар Трајковски ќе биде подготвен за утрешниот натпревар од евро-квалификациите против Словачка (20:45 ч.) на Националната Арена “Филип Втори“...

Повеќе
November 14, 2014 - 0 Коментари

Македонската фудбалска сениорска репрезентација утре со почеток од 20:45 ч. на Националната Арена “Филип Втори“ во Скопје ќе го игра четвртиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во Франција 2016 год. против селекцијата...

Повеќе
November 13, 2014 - 0 Коментари

Кирил Динчев е последниот играч од фудбалерите што ќе го напушти битолски Пелистер. Одкако седнаа на маса да разговараат управата и Динчев, донесено е решение дека клубот во иднина нема да смета на неговите услуги,...

Повеќе
November 13, 2014 - 0 Коментари

Во продолжение можете да ги проследите 10. најлуди автоголови реализирани во германската фудбалска Бундеслига. Крамер неодамна постигна еден неверојатен автогол против екипата на Борусија Дортмунд, но неговиот автогол не е најбизарен....

Повеќе
November 13, 2014 - 0 Коментари

Синиша Павлески навистина го сака фудбалот. Толку многу што не му е доволно само да гледа и навива. За фудбалот, за македонската репрезентација, Синиша размислува со методична филозофија, како ладнокрвен хроничар и со страст на...

Повеќе