Преглед на "Фудбал" Tag
November 13, 2014 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед би можел да ја засили одбраната со бразилскиот стопер кој настапува моментно во редовите на шпанскиот шампион. Според информациите “црвените ѓаволи“ се подготвените да понудат 20. милиони фунти. Менаџерот Луј Ван Гал по...

Повеќе
November 13, 2014 - 0 Коментари

Италијанскиот фудбаслки шампион е заинтересиран за напаѓачите на англискиот премиерлигаш, Лукас Подолски и Џоел Кембел, пренесува “Тутоспорт“. Оваа зима најверојатно ќе си замине од Јувентус Себастијан Џовинко, па затоа “бјанконерите“ се во потрага по нов...

Повеќе
November 13, 2014 - 0 Коментари

Светската фудбалска куќа (ФИФА) ги соопшти кандидатите во изборот за гол на годината (фактички гол на сезоната 2013/2014) во периодот од 3. октомври 2013 до 26. септември 2014 год. Во конкуренција помеѓу останатите се наоѓаат...

Повеќе
November 13, 2014 - 0 Коментари

Македонската А репрезентација в сабота од 20.45 часот на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција. Селекторот на нашата репрезентација, Бошко Ѓуровски вели дека ќе...

Повеќе
November 13, 2014 - 0 Коментари

Денес во рамките од 6 коло во лигата на Б тимовите, со почеток од 13:00 часот на стадионот со вештачка трева ,,Павел Шатев” во Битола, Пелистер Б го пречекува Работнички Б. На првиот натпревар Работнички...

Повеќе
November 13, 2014 - 0 Коментари

Рој Кин го очекува казна и нема да биде на клупата на Ирска против Шкотска. Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, а сега помошен тренер во репрезентацијата на Ирска, вчера нокаутирал навивач пред хотелот во Даблин...

Повеќе
November 13, 2014 - 0 Коментари

Гус Хидинг дал ветување дека ќе си поднесе оставка во недела ако Холандија не ја победи Латвија. Ветувањето на Хидинг по социјалните мрежи го рашири украинскиот фудбалер Евгениј Ловченко. Холандија вчера загуби од Мексико во...

Повеќе
November 13, 2014 - 0 Коментари

Еден од најстандарните оваа сезона во тимот на Пелистер, 19 годиншниот Јованчо Трајковски ќе отсуствува надвор од терените подолг период. Имено, тој на натпреварот со Силекс беше заменет во 20 минута од натпреварот, поради болки...

Повеќе
November 12, 2014 - 0 Коментари

Во пријателски фудбалски натпревари, сениорската репрезентација на Аргентина минимално ја совлада Хрватска со 2:1, додека Мексико како гостин беше поуспешна од Холандија со 2:3. “Гаучосите“ се намачија до триумфот во дуелот со “коцкастите“ кои први...

Повеќе
November 12, 2014 - 0 Коментари

Напаѓачот на Работнички, Ацо Стојков кој моментно тренира со македонската репрезентација за квалификацискиот меч со Словачка, за “Лајм“ изјави дека немало официјални контакти со челниците на Шкендија, но од друга страна е подготвен да седне...

Повеќе
November 12, 2014 - 0 Коментари

Фудбалскиот клуб Пелистер од Битола, деновиве распиша јавен конкурс за тренери во младинската школа. Огласот трае од 11.11.2014 година до 25.11.2014 година.Заинтересираните тренери своето Си-Ви треба да го испратата на следната е-маил адреса info@fkpelister.mk ....

Повеќе
November 12, 2014 - 0 Коментари

Еден од најпознатите светски судии е назначен да го води наредниот квалификациски натпревар на македонската репрезентација на Националната Арена “Филип Втори“ во Скопје на 15. ноември 2014 год. (20:45 ч.) од Словачка. Педро Проенса од...

Повеќе
November 12, 2014 - 0 Коментари

Како што пренесува официјалниот веб сајт на ФК Шкендија, избраниците на тренерот Ардиан Кознику в недела (16. ноември 2014 год.), поради обврските на националните репрезентации во квалификациите за ЕП 2016 год. во Франција, ќе одигра...

Повеќе
November 12, 2014 - 0 Коментари

Лекарскиот тим во А репрезентацијата на Македонија со оптимистички најави околу повредата на Александар Трајковски и можноста офанзивниот фудбалер да настапи на натпреварот против Словачка вo сабота од 20.45 часот. -Се работи за дисторзија на...

Повеќе
November 12, 2014 - 0 Коментари

Со Баже Илијоски доста добро е запозната Македонската фудбалска јавност, а сигурно и онаа надвор од нашите граници. Фудбалер кој повеќе од 10 години професионално има настапувано за неколку Македонски прволигаши, за Романски прволигаши а...

Повеќе
November 12, 2014 - 0 Коментари

Лондонски Арсенал е подготвен да потпише нов договор со шпанскиот играч за врска, Микел Артета, пренесуваат британските медиуми. Според информациите, “топчиите“ се спремни да му понудат нов едно-годишен договор со можност доколку во наредната сезона...

Повеќе