Преглед на "Фудбал" Tag
November 12, 2014 - 0 Коментари

Манчестер Сити скапо ги платил титулите и Куп трофеите во Англија. Од како во клубот течат арапски пари, значи 6 години, Сити на заслувања потрошил околу половина милијарда фунти, а освои 2 титули, сите домашни...

Повеќе
November 12, 2014 - 0 Коментари

Баерн вчера тренирал само со 10 фудбалери, расположението им било одлично поради роденденот на капитенот Филип Лам и враќањето на Швајнштајгер. Само, Френк Рибери не трпи многу, два старта и се збесна, прво на бразилецот...

Повеќе
November 12, 2014 - 0 Коментари

Јувентус преговара со Снајдер, тврдат турските медиуми. Раководството на Јувентус се сретнало со менаџерот на Весли Снајдер, Гвидо Алберс и тоа во Торино. Вистина е и тоа дека Галатасарај има финансиски проблем и тешко ги...

Повеќе
November 11, 2014 - 0 Коментари

Фудбалска Академија Битола – Фудбалска Академија Прилеп 2:2 (1:0) Стадион: ,,Павел Шатев” – Битола Гледачи: 100 Ново-отворените фудбалски академии во Битола и Прилеп, денес на стадион со вештачка трева ,,Павел Шатев” во Битола одиграа фудбалски...

Повеќе
November 11, 2014 - 0 Коментари

...

Повеќе
November 11, 2014 - 0 Коментари

Англискиот фудбалски премиерлигаш е подготвен да понуди 38. милиони евра за двајцата играчи на Барселона во текот на зимскиот преоден рок, Педро Родригез и Дани Алвеш, објавуваат британските медиуми. Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер сака...

Повеќе
November 11, 2014 - 0 Коментари

Според информациите, фудбалскиот прволигашки клуб на Хазар Ланкаран нема да му понуди нов договор на македонскиот интернационалец (Извор: Azerbaycan Futbolu). Дејан Блажевски ќе биде слободен играч во текот на зимскиот преоден рок. 28. годишниот играч...

Повеќе
November 11, 2014 - 0 Коментари

Сениорскиот фудбалски репрезентативец на Македонија и еден од најдобрите играчи во составот на селекторот Бошко Ѓуровски, Бесарт Абдурахими не сака да зборува за Словачка, наредниот противник во евро-квалификациите в сабота од 20:45 ч. на Националната...

Повеќе
November 11, 2014 - 0 Коментари

Напаѓачот на Риека, Андреј Крамариќ би можел да му се придружи на италијанскиот фудбалски клуб, пренесува “Тутоспорт“. “Росонерите“ претходно постигнаа пред-договор со членот на Ливерпул, Сусо, а сега се обидуваат да го доведат Шпанецот како...

Повеќе
November 11, 2014 - 0 Коментари

Италијанскиот фудбалски клуб повторно покажува интерес за членот на Тотенхем, играчот од средниот ред Ерик Ламела, пренесува “Ил Кориере дело Спорт“. На Наполи му е потребен нов напаѓач, откако поради повреда скоро целата сезона ќе...

Повеќе
November 11, 2014 - 0 Коментари

Дејвид Мојс е именуван за нов тренер на шпанскиот фудбалски клуб. Поранешниот стратег на Манчестер Јунајтед и Евертон договори соработка на 18. месеци. “Реал Сосиедад постигна договор со Дејвид Мојс, кој ќе биде тренер на...

Повеќе
November 10, 2014 - 0 Коментари

Македонската фудбалска сениорска репрезентација на 15. ноември 2014 год. (сабота) од 20:45 ч. на Националната Арена “Филип Втори“ во Скопје ќе го игра својот четврти натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во Франција...

Повеќе
November 10, 2014 - 0 Коментари

Уругвајското “Класико“ помеѓу екипите на Пењарол и Насионал, го одлучи 38. годишниот Алваро Рекоба во 95-та мин. и му донесе на својот тим триумф од 2:1. Легендарниот уругвајски играч има 38. години, но не се...

Повеќе
November 10, 2014 - 0 Коментари

Како што пренесува “Дејли Мирор“, офанзивниот играч на англискиот фудбалски премиерлигаш, Аруна Коне би можел да се врати во Примера престојната зима. Интернационалецо од Брегот на Слоновата коска дојде во Евертон од редовите на Виган...

Повеќе
November 10, 2014 - 0 Коментари

Англискиот фудбалски премиерлигаш го комплетираше потписот на Бруклин Бекам, најстарот син на Дејвид, на еден краткорочен договор. Бруклин, 15, го привлече вниманието на Челзи и Манчестер Јунајтед, но најбрзо реагираше Арсенал за негово доведување. Бруклин...

Повеќе
November 10, 2014 - 0 Коментари

Колку пати сте рекле, “па, не победиле 10. натпревари, денеска мораат“? Еден Англичанец на тоа помисли за Форест, како што постапи, така и се реализираше. Како за пет минути стигна до една голема добивка и...

Повеќе