Преглед на "Пливање" Tag
April 3, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
March 24, 2017 - 0 Коментари

Една од најпопуларните фудбалски игри Football Manager 2017 овој викенд можете да ја играте бесплатно. СЕГА ги изненади вљубениците во оваа игра со тоа што почнувајќи од вчера па се до недела играта е бесплатно...

Повеќе
February 21, 2017 - 0 Коментари

УЕФА ги пушти во продажба билетите за претстојното Европско првенство во фудбал за фудбалери до 21 година. Нашите млади фудбалери кои наравија голем подвиг минатата година ќе може во живо да се поддржи за три односно...

Повеќе
February 7, 2017 - 0 Коментари

Заврши уште едно издание на африканскиот Куп на Нации. Фудбалерите на Камерун си заминаа со златото од Габон. Африканскиот фудбал е и тоа како атрактивен, а доказ за тоа се одличните голови кои беа постигнати...

Повеќе
February 7, 2017 - 0 Коментари

Се почесто се говори дека следната одлука на првите луѓе на ФИФА и УЕФА ќе биде укинување на недозволената позиција т.е. офсајд. Оваа одлука се очекува да биде револуционерна и да придонесе фудбалот да биде...

Повеќе
February 5, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Вардар со 2-1 славеше во пријателскиот натпревар во Анталија над рускиот прволигаш Анжи. Екипата од Макачкала прва поведе во 47 минута преку Георгиевскиј, а Којашевиќ во 71 минута израмни на 1-1. Истиот фудбалер...

Повеќе
November 24, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
November 19, 2016 - 0 Коментари

Во натпреварот против Напредак, капитенот на Црвена Ѕвезда, Александар Луковиќ доживеа незгодна повреда поради што мораше на терен да влезе и амбулантното возило. Според последните информации Луковиќ е во добра здравствена состојба....

Повеќе
November 19, 2016 - 0 Коментари

Долго се дебатира за тоа во која земја се појавува фудбалот во форма каков што го знаеме. Но сепак едно е сигурно, најстарите фудбалски клубови потекнуваат од Англија. Во продолжение ви ги претставуваме најстарите клубови...

Повеќе
August 8, 2016 - 0 Коментари

По ремито во воведниот натпревар против Јужна Африка, репрезентациајта на Бразил забележа уште еден изненадувачки резултат одигрувајќи идентично 0-0 и против репрезентацијата на Ирак. И покрај огромната доминација на теренот сепак Нејмар, Габриел Хесус, Андерсон,...

Повеќе
August 4, 2016 - 0 Коментари

Со натпреварот помеѓу репрезентациите на Ирак и Данска денеска од 18 часот започнува фудбалскиот турнир во машка конкуренција во рамките на Олимписките игри во Рио. Домаќинот Бразил од 21 часот ќе ја пречека репрезентацијата на...

Повеќе
July 13, 2016 - 0 Коментари

Белгија Јупилер 29 јули Русија Премиер Лига 30 јули Холандија Ередивизие 5 август Португалија Примеира 6 август Шкотска Премиер Лига 6 август Франција Лига 1 12 август Англија Премиер Лига 13 август Италија Серија А...

Повеќе
July 2, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
April 16, 2016 - 0 Коментари

All Goals – PSG 6-0 Caen – 16.04.2016 HD by enteritament...

Повеќе
April 2, 2016 - 0 Коментари

о дерби дуелот Работнички – Шкендија денес од 16 часот на Националната Арена Филип II Македонски ќе се отвори 24 коло од Македонската Фудбалска Лига. Ова е натпревар од особена важност за двата тима. Шкендија...

Повеќе
March 23, 2016 - 0 Коментари

Оваа пријателска и не е толку пријателска за Македонија. Нашите најдобри пријатели како што често ги нарекуваме Словенците на овој пријателски натпревар не почестија со еден не толку пријателски гест....

Повеќе