Преглед на "Пливање" Tag
March 23, 2016 - 0 Коментари

ИЗВОР: transfermarkt.com...

Повеќе
March 21, 2016 - 0 Коментари

1. Ultra – Италија (1991) 2. I.D. – Англија (1995) 3. Football Factory – Англија (2004) 4.Green Street Hooligans – САД/Англија (2005) 5. Cass – Англија (2008) 6. The Firm – Англија (2009) 7. Awaydays...

Повеќе
March 21, 2016 - 0 Коментари

Во стандардната сина и бела варијанта на дресови фудбалерите на Франција ќе настапат на овогодинешното Европско првенство кое се игра токму во нивната група. Како домаќин, Франција се наоѓа во Групата А, а за пласман...

Повеќе
March 21, 2016 - 0 Коментари

По стартот на пролетниот дел од сезоната, во втората македонска фудбалска лига, Пелистер по три одиграни натпревари има два нерешени натпревари и еден пораз. Поразот од последно-пласираната екипа на Фк Кожуф Гевгелија од с.Миравци, го...

Повеќе
March 18, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
March 17, 2016 - 0 Коментари

Иако во зимскиот преоден рок, екипата на Пелистер предводена од новиот шеф на стручниот штаб, Миле Димов кој дојде на местото на Зоран Стерјовски, најавуваше атак на првата позиција во втората македонска фудбалска лига и...

Повеќе
March 17, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
March 2, 2016 - 0 Коментари

Денес од 14 часот се играат полуфиналните натпревари од Купот на Македонија. На Градскиот стадион во Кочани Брегалница од Штип во улога на домаќин ќе ја пречека екипата на минатогодишниот победник на Купот, Работнички. Шкендија пак,...

Повеќе
February 27, 2016 - 0 Коментари

Поради финалниот натпревар помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити овој викенд, наместо стандардните 10 натпревари во Премиер Лигата ќе се играат 8 натпревари. Денес со почеток од 13:45 минути Вест Хем ја пречекува екипата на Сандерленд....

Повеќе
February 21, 2016 - 0 Коментари

Фк Пелистер (младинци) – Фк Баир Кркардаш 5:2 (3:0) Стадион: Павел Шатев – Битола Гледачи: 50 Стрелци: Дуковски (2), Думевски, Јаневски и Бошковски (Пелистер), Христов, Костовски (Баир Кркардаш) За Пелистер: Трпчевски, Богдановски, Ѓорѓиевски, Ќерими, Бошковски,...

Повеќе
February 20, 2016 - 0 Коментари

Фк Новаци – Фк Пелистер 0:2 (0:2) Стадион: с. Новаци Гледачи: 50 Стрелец: Мирчевски (2) За Пелистер: Пашовски, Магловски, Цветковски, Степановски, Миленковски, Тодоровски, Маркоски, Неданоски, Мирчевски, Трифуновски и Клечкаровски Уште играа: Атанасовски, Кузманов, Здравевски, Митревски,...

Повеќе
February 7, 2016 - 0 Коментари

Фк Пелистер – Фк Брегалница 1:0 (1:0) Стадион: Градски стадион во Валандово Гледачи: 50 Стрелец: Трифуновски од пенал За Пелистер: Пашовски, Митревски, Степановски, Магловски, Миленковски, Маркоски, Коњарски, Трајкоски, Мирчевски, Трифуновски и Клечкаровски Екипата на Пелистер го одигра и...

Повеќе
February 5, 2016 - 0 Коментари

Викендов во шпанската Примера Дивизион се игра 23. коло. Најинтересно се очекува да биде на Сан Мамес каде домаќините Атлетико Билбао ја пречекуваат екипата на Виљареал. Водечките тимови имаат на прв поглед лесна задача. Атлетико Мадрид...

Повеќе
January 30, 2016 - 0 Коментари

Англискиот шампион Челзи го доведе бразилскиот напаѓач Александре Пато како позајмен играч до крајот на сезоната од Коринтијанс, соопштија од клубот. Поранешниот играч на Милан ја напушти Италија во 2013 година, откако постигна 63 гола...

Повеќе
January 27, 2016 - 0 Коментари

ФОТО: skysports.com...

Повеќе
January 18, 2016 - 0 Коментари

Иако не е ставен сеуште потпис, Давид Бабунски веќе е јасно дека ќе биде нов играч на Црвена Звезда. Бабунски треба да потпише на две ипол години со српскиот шампион. Тој во Србија ќе заработува...

Повеќе