Преглед на "Пливање" Tag
January 13, 2016 - 0 Коментари

Меси испишува нова страница во фудбалската историја. Пушкаш, Пеле, Марадона и компанија повеќе не се репер за квалитетот на фудбалер. Меси полека, но сигурно го добива епитетот “најдобар фудбалер” во историјата на фудбалот. Од вундеркинг...

Повеќе
December 25, 2015 - 0 Коментари

Во продолженије ви ги прикажуваме најважните спортски настани што се случиј во текот на оваа година. Фудбал Австралија го освои првиот наслов Шампион на Азија, победувајќи ја репрезентациајта на Јужна Кореја со 2-1 Ракомет Франција,...

Повеќе
April 2, 2015 - 0 Коментари

Во рамките од 22 коло во првата македонска фудбалска лига, во Битола на стадион под ,,Тумбе кафе”, Пелистер во сабота попладне ќе го одигра првото свое прво ‘финале’ во борбата за опстанок. По освоениот бод...

Повеќе
March 16, 2015 - 0 Коментари

ЖФК Конзули – ЖФК Младост 9:0 (5:0) Прва ЖФЛ – 12 коло Стадион: ,,Павел Шатев″ – Битола Гледачи: 100 Почеток: 14:00 часот Главен судија: Велевачковска Ирена (Прилеп) Помошници: Стерјовска Елена и Кузмановски Дејан (Битола) Контролор: Трајковски Драги (Битола) Жолти картони: Нема...

Повеќе
March 1, 2015 - 0 Коментари

ЖФК Конзули – ЖФК Топ Гол 5:2 (4:1) Прва ЖФЛ – 10 коло Стадион: ,,Павел Шатев” – Битола Гледачи: 100 Почеток: 14:00 часот Главен судија: Велевачковска Ирена (Прилеп) Помошници: Чагоровски Томче и Стерјовска Елена (Битола) Контролор: Димитаров Менде (Битола) Стрелци: Талимџиоска Елена...

Повеќе
February 27, 2015 - 0 Коментари

Фк Пелистер – Фк  Брегалница Недела – 01.03.2015 г. Стадион: Под ,,Тумбе кафе” Почеток: 14:00 часот Главен судија: Дејан Јакимовски Помошни судии: Стојановски Тони и Стојанчевски Марјан (сите од Скопје) Четврт судија: Спиркоски Горан (Прилеп) Делегат:...

Повеќе
February 25, 2015 - 0 Коментари

Фудбалскиот клуб Пелистер, за утре четврток 26.02.2015 г. со почеток од 12:00 часот, во ресторанот ,,Премиер Центар” во Битола закажа официјален клубски прес. На пресконференцијата ќе бидат преставени сите нови фудбалери на Фк Пелистер, како...

Повеќе
February 23, 2015 - 0 Коментари

Фудбалскиот клуб Пелистер, од оваа пролет се очекува да сврти нова страна во својата фудбалска историја. Во текот на зимската пауза тие го сменија скоро цел ростер на играчи од есенскиот дел, а најголемото засилување,...

Повеќе
February 19, 2015 - 0 Коментари

Ова е секако еден од дуелите кој привлекува  големо внимание во рамките од 1/16 финалето во Лига Европа, бидејќи се сретнуваат два великани од Англија и Турција, а станува збор за Ливерпул и Бешикташ. Инаку,...

Повеќе
February 18, 2015 - 0 Коментари

Во еден пријателски натпревар како подготовка за пролетниот дел од натпреварувачката сезона, екипата на Зајази успеа да го совлада тимот на Македонија ЃП со резултат 2:0. Стрелци на головите беа Авни Имери и Илир Џемаили....

Повеќе
February 18, 2015 - 0 Коментари

Мора да се каже дека ова е еден од најсилните двојки од 1/16 финалето во Лига Европа, бидејќи се сретнуваат два одлични тима, кои воедно играат многу добро во последно време и се наоѓаат во...

Повеќе
February 18, 2015 - 0 Коментари

Македонскиот фудбалер Ѓоко Зајков (20) кој моментно ги брани боите на француската екипа Рен доби големо признание. Според меѓународниот центар за спортски студии (CIES) nашиот млад и талентиран играч се наоѓа помеѓу најдобрите пет централни...

Повеќе
February 18, 2015 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Македонија до 19. години одигра 3:3 против прволигашот Тетекс на контролен натпревар одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски”. Тетовскиот прволигаш го отвори резултатот од натпреварот со погодокот на Христов во 30. минута. Шест...

Повеќе
February 18, 2015 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Македонија до 21. година на 30. март ќе одигра контролен натпревар против Словенија на гостински терен. Пријателскиот натпревар против словенечката репрезентација ќе биде прв собир на нашите млади фудбалери во 2015. година и...

Повеќе
February 18, 2015 - 0 Коментари

Шпанскиот фудбалски гигант подготвува понуда за играчот од средниот ред на Баер Леверкузен. Претходно се говореше дека Барселона планира да потпише со членот на Порто, Данило, и споменатиот германски интернационалец, во рамките од претседателскиот мндат...

Повеќе
February 18, 2015 - 0 Коментари

Според обвинителството во Романија, се истражуваат обвинувањата дека натпреварот од квалификациите за пласман во Лигата на шампионите помеѓу екипите на Динамо од Букурешт и Лацио (тогаш боите на овој италијански клуб ги бранеше и македонскиот...

Повеќе