Преглед на "Пливање" Tag
November 1, 2013 - 0 Коментари

Во прашање е данок од минатите години, тој е веќе информиран дека е осомничен за измама на околу 2 милиони евра. Сеуште нема детали, но во прашање е 2008 и 2009 година, од тие две...

Повеќе
November 1, 2013 - 0 Коментари

Македонската фудбалска репрезентација сеуште нема свој противник за пријателските натпревари , кои се играат вообичаено на средината на месец Ноември. Македонија бидејќи не се пласираше на СП во Бразил, ниту пак се избори за бараж...

Повеќе
November 1, 2013 - 0 Коментари

Младите фудбалери на Свонси, на натпреварот против врсниците од Фулам направија неверојатна акција. Постигнаа гол по 32 додавања, а учествуваа сите 11 играчи на теренот. Погледнете ја одличната акција:...

Повеќе
October 17, 2013 - 0 Коментари

Градоначалникот на Ливерпул сака да го забрза проширувањето на капацитетот на стадионот, а за тоа е потребно да се издвојат 260 милиони фунти! Градските власти се подготвени финанскиски да му помогнат на Ливерпул, бидејќи тие...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

Прв пат во историјата македонското фудбалско првенство една екипа ќе добие необична казна за лош резултат. Челниците на Шкендија по бламажата од Еуромилк и поразот од 0:3 не ги казнија дирекно со пари фудалеритe. За...

Повеќе