Преглед на "германија" Tag
October 9, 2017 - 0 Коментари

Очекувано Германија забележа убедлива победа над Азербејџан, но она што го одбележа натпреварот беше одличниот гол на Горецка кој со пета го совлада противничкиот голман....

Повеќе
February 6, 2017 - 0 Коментари

Весниците како што е Дејли Меил пишуваат дека наскоро знамето на Европската Унија покрај тоа што ќе се вее на спортските збиднувања каде што ќе настапуваат репрезентации на земјите членки на Европската Унија ќе зазеде...

Повеќе
December 22, 2016 - 0 Коментари

Левандовски, Мане, Модесто, Азар… Тоа се дел од актерите во серијата ‘Најголеми промашувања на полусезоната во Бундес Лигата”.  ...

Повеќе
November 17, 2016 - 0 Коментари

Крилниот напаѓач Серж Гнабри, кој постигна хет-трик за Германија при победата над Сан Марино со 8:0 во квалификациите за СП 2018, помислил дека повикот во репрезентацијата на светските шампиони била шега. “Тренерот на Германија (Јоаким...

Повеќе
November 17, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
November 14, 2016 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
November 12, 2016 - 0 Коментари

Офанзивниот фудбалер на Вердер Бремен Серж Гнабри направи вистински бура во првиот натпревар за репрезентацијата на Германија. Тој запиша хет-трик во светските квалификации против Сан Марино – 8:0 и го повтори постигнувањето на Дитер Милер...

Повеќе
October 31, 2016 - 0 Коментари

Селекторот на Германија Јоаким Лев ќе продолжи да биде на чело на светските шампиони до 2020 година. Се очекува во најскоро време тој да потпише нов договор, и да го продолжи стартиот кој во моментов...

Повеќе
October 15, 2016 - 0 Коментари

Екипата на Баерн Минхен го забележа и второто реми сезонава откако одигра 2-2 на гостувањето во Франкфурт кај Ајнтрахт. Иако први поведоа преку голот на Робен во 10 минута, домаќините израмнаа преку Хушти кон крајот...

Повеќе
September 17, 2016 - 0 Коментари

Не многу привлечни натпревари не очекуваат во третото коло од германската Бундес Лига. Вчера на отворањето на третото коло, Келн, сосема очекувано славеше над Фрајбург со 3-0. Денеска, фаворитете Баерн Минхен и Борусија Дортмунд на...

Повеќе
September 10, 2016 - 0 Коментари

Со вчерашната гостинска победа на Баерн Минхен кај Шалке 04 од 2-0 започна второто коло од германската Бундес Лига. Денеска од 15:30, Баер Леверкузен ќе ја пречека екипата на Хамбургер, додека пак Волфсбург на домашен...

Повеќе
September 8, 2016 - 0 Коментари

Адидас веќе ги дизајнираше дресовите на Германија за следната сезона. Според информациите кои протекоа во јавноста, Германците повторно ќе ги добијат дресовите во зелена боја кои беа доста популарни кон крајот на 80тите и 90тите....

Повеќе
August 31, 2016 - 0 Коментари

Извор: transfermarkt.co.uk...

Повеќе
August 27, 2016 - 0 Коментари

Со вчерашната убедлива победа на Баерн Минхен над Вердер Бремен од 6-0 стартуваше новата сезона во германската Бундес Лига. И оваа година фаворит за освојување на титулата е Баерн Минхен, пред Борусија Дортмунд и Баер...

Повеќе
August 15, 2016 - 0 Коментари

Лукас Подолски веќе нема да го носи дресот на Германија. 31-годишниот напаѓач роден во Полска објави дека завршува со репрезентативната кариера и ќе им се препушти само на клубските обврски. Подолски со германците го освои...

Повеќе
August 14, 2016 - 0 Коментари

Екипата на Баерн Минхен по пети пат го освои Супер Купот на Германија откако вечерва со 2-0 славеше над Борусија Дортмунд. “Милионерите” играа далеку подобро од Баерн Минхен во првиот дел и неколку пати се...

Повеќе