Преглед на "Голден Стејт" Tag
May 9, 2018 - 0 Коментари

Двата најдобри тима во Западната конференција ќе играат во финалето на Западот, откако двата тима стигнаа до финалето со резултат од 4-1 во сериите против Њу Орлеанс односно против Јута Џез....

Повеќе
March 1, 2017 - 0 Коментари

Голден Стејт Воини потпиша со крилото Мет Барнс до крајот на сезоната. Договорот меѓу двете страни е неочекуван, но по повредата на Кевин Дурант раководството на вице-шампионите мораше да се потпре на услугите на својот...

Повеќе
February 28, 2017 - 0 Коментари

Голден Стејт го засили составот со искискусен бек, oткако го доведе Хозе Мануел Калдерон, кој се раздели со Лос Анџелес Лејкерс. 35-годишниот шпанец има епизодна улога во составот на Лук Волтон со само 3.3 поени,...

Повеќе
February 11, 2017 - 0 Коментари

Кошаркарот на Голден Стејт Вориорс Дрејмонд Грин постигна само 4 поени но сепак запиша трипл-дабл во победата на Голден Стејт над Мемфис со 122:107. Тој заврши со 12 скока, 10 асистенции и 10 украдени топки,...

Повеќе
February 5, 2017 - 0 Коментари

Вице-мапионот и лидер на табелата во Западната конференција во НБА Голден Стејт Воините се ослободија од центарот Андерсон Веражао. Бразилецот се приклучи на тимот минатата година, откако беше ослободен од тимот на шампионите Кливленд Кавалирс....

Повеќе
February 2, 2017 - 0 Коментари

Стеф Кари постигна цели 11 тројки во рамките на првите три четвртини на натпреварот со Шарлот, кој неговиот Голден Стејт го доби со 126:111. Кари го заврши дуелот со 39 поени, иако воопшто не се појави...

Повеќе
January 30, 2017 - 0 Коментари

Кливленд победи со 107:91 против Оклахома Сити Тандер, а Леброн Џејмс постигна 25 поени и стана првиот играч кој запишал 20 000 поени во дресот на Кливленд. Расел Вестбрук додаде 20 поени, 12 скокови и...

Повеќе
January 29, 2017 - 0 Коментари

Двократниот “најкорисен играч” на сезоната во НБА Стеф Кари демонстрира одлична форма, и оваа сезона. Бекот на Голден Стејт речиси сам го победи Лос Анџелес Клиперс со 46 поени разлика – 144:98, откако постигна 43 постигнати...

Повеќе
January 26, 2017 - 0 Коментари

Арон Алфало постигна тројка точно на 17,3 секунди пред крајот за победата на Сакраменто со 116:112 како гостин по продолжение против шампионот Кливленд. Демаркус Казанс заврши со 28 поени и 10 скока за Кингс, а...

Повеќе
January 24, 2017 - 0 Коментари

Финалистите од минатата година во НБА Голден Стејт и Кливленд дозволија порази во ист ден. Кавс се дури во серија од два последователни порази по 122:124 кај Њу Орлеанс, додека Воините загубија со 102:105 кај...

Повеќе
January 23, 2017 - 0 Коментари

На 22 јануари 2006 година Лос Анџелес Лејкерс го победија Торонто, а Коби Брајант постигна 81 поен. Единаесет години подоцна истиот овој славен клуб, загуби од Далас Маверикс со 73:122, регистрирајќи го најголемиот пораз во...

Повеќе
January 21, 2017 - 0 Коментари

Голден Стејт ја забележа шестата последователна победа по триумфот со 125:108 кај Хјустон. Кевин Дурант беше лидер на вицешампионите со 32 поени, а Стеф Кари додаде 24 поени. Резервата Клинт Капело беше најдобар кај домаќините...

Повеќе
January 19, 2017 - 0 Коментари

Дурант беше повторно одличен против својот поранешен клуб Оклахома, откако синоќа постигна 40 поени, и 12 скокови, во победата на Голден Стејт над “Громовите” со 121:100. Кари додаде 24 поени, а Томпсон постигна 14, додека...

Повеќе
January 17, 2017 - 0 Коментари

Дoлгочeкуваното повторување на минатогодишното финале во НБА се одржа, но интересно, како и лани, или како и првиот натпревар во Кливленд не беше. Голден Стејт го растури Кливленд со 126:91 и конечно се реваншираше. Клеј Томпсон...

Повеќе
January 13, 2017 - 0 Коментари

Лидерот во НБА Голден Стејт немаше проблеми во својата сала во Оукланд и го победи Детроит Пистонс со 127:107. Откако доби еден натпревар одмор поради преумореност, Клеј Томпсон се врати кај победниците со 23 поени....

Повеќе
January 11, 2017 - 0 Коментари

Голден Стејт го победи Мајами со 107:95, иако Вајтсајд се врати со 28 поени и 20 скока. Кари заврши со 24 поени, 9 асистенции и 8 скока, а Дурант постигна 28 поени за победата број...

Повеќе