Преглед на "Хјустон Рокетс" Tag
May 9, 2018 - 0 Коментари

Двата најдобри тима во Западната конференција ќе играат во финалето на Западот, откако двата тима стигнаа до финалето со резултат од 4-1 во сериите против Њу Орлеанс односно против Јута Џез....

Повеќе
September 7, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Хјустон Рокетс има нов сопственик, кој ќе плати $ 2.2 милијарди, за да се здобие со сопственоста на Тексашкиот кошаркарскиот тим. Клубот официјално соопшти дека има разбирање за продажба, која вклучува и оперативна...

Повеќе
July 27, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Хјустон Рокетс Џејмс Харден го запиша своето име во историјата на НБА, откако од клубот објавија дека кошаркарот потпишал нов 4-годишен договор, што значи дека во следните шест години тој ќе додаде кон...

Повеќе
May 12, 2017 - 0 Коментари

Сан Антонио се пласираше во финалниот плеј-оф во Западната конференција на НБА, откако победи во полуфиналната серија против Хјустон со 4:2. Во шестиот натпревар Спарси славеа против Рокетс како гости со 114:75. ЛаМаркус Олдриџ заврши...

Повеќе
May 10, 2017 - 0 Коментари

Сан Антонио Спарс победи драматично со 110:107 дома по продолжение против Хјустон Рокетс во петтиот натпревар од полуфиналето во Западната конференција на НБА, за да дојде до 3:2 победи во серијата. Кајл Леонард заврши со 22...

Повеќе
May 8, 2017 - 0 Коментари

Шампионот Кливленд славеше со 109:102 над домаќинот Торонто и со 4-0 победи се пласираше во финалето во Источната конференција на НБА. Леброн Џејмс заврши со 35 поени, 9 скока и 6 асистенции за успехот, а...

Повеќе
May 6, 2017 - 0 Коментари

Леброн Џејмс реализираше 35 поени за победата на Кливленд со 115:94 како гостин против Торонто во третата средба од вториот круг на плеј-офот во Источната конференција на НБА. Кевин Лав додаде уште 16 поени и...

Повеќе
May 4, 2017 - 0 Коментари

Кливленд Кавалирс победи со 125:103 против Торонто во втората полуфиналната средба во Источната конкуренција. Така веќе Кливленд има предност од 2-0 победи. Леброн Џејмс нанижа 39 поени, со што го надмина легендарниот Карим Абдул-Џабар во...

Повеќе
May 2, 2017 - 0 Коментари

Кливленд забележа лесна победа против Торонто во првиот натпревар на серијата од вториот круг на плеј-офот во НБА. Леброн Џејмс заврши со 35 поени во победата со 87:71, а Каиро Ирвинг додаде 24 поени, додека...

Повеќе
April 26, 2017 - 0 Коментари

Хјустон победи со 105:99 против Оклахома Сити и ја затвори серијата во петтиот натпревар од првата плеј-оф рунда на Западната конференција од Националниот кошаркарска лига на САД и Канада (НБА). Следниот противник на Ракетите ќе...

Повеќе
April 24, 2017 - 0 Коментари

Леброн Џејмс стана играчот со најмногу освоени Плејоф серии со 4-0, а Кливленд го збриша Индијана и влезе во вториот круг на плеј-офот по победа со 106:102 во четвртиот натпревар. Кралот веќе има зад името...

Повеќе
April 22, 2017 - 0 Коментари

Расел Вестбрук запиша 32 поени и “трипл-дабл” во победата на Оклахома Сити со 115:113 дома против Хјустон во плеј-офот од првиот круг во Западната конференција на НБА. Ракетите водат и натаму но сега со 2:1...

Повеќе
February 23, 2017 - 0 Коментари

Хјустон ги обезбеди услугите на златната резерва на Лос Анџелес Лејкерс Лу Вилијамс и на тој начин веќе ги имаат двајцата најдобри реализатори во целата Лига кои не почнуваат во стартната петорка, откако го имаат...

Повеќе
January 28, 2017 - 0 Коментари

И Ембид не и помогна на Филаделфија против Хјустон, иако постигна 32 поени – 118:123. Затоа што, од другата страна кај гостите, Харден ја одигра играта на неговата кариера. “Брадестиот човек” заврши со 51 поен,...

Повеќе
January 22, 2017 - 0 Коментари

Сан Антонио со 41 поен на Кајл Леонард победи во Охајо. Видовме продолжување во натпреварот на вечерта, во кој на другата страна Леброн постигна 29 поени, но Спарс уште еднаш покажа дека играат подобро оваа...

Повеќе
January 21, 2017 - 0 Коментари

Голден Стејт ја забележа шестата последователна победа по триумфот со 125:108 кај Хјустон. Кевин Дурант беше лидер на вицешампионите со 32 поени, а Стеф Кари додаде 24 поени. Резервата Клинт Капело беше најдобар кај домаќините...

Повеќе