Преглед на "Христиан Илиоски" Tag
February 22, 2016 - 0 Коментари

Нашиот најдобар мото-крос возач низ историјата на Македонија, Христиан Илиоски стартуваше со подготовките пред почетокот на новата сезона во мото-крос. Илиоски како и пред почетокот на секоја сезона, така и во оваа влегва со многу...

Повеќе
April 2, 2015 - 0 Коментари

Младиот битолски мото ас, Христијан Илиоски се соочува со истите проблеми како и претходните неколку години пред почетокот на новата сезона од Источноевропскиот шампионат која стартува на 4 април во Јаница, Грција. Иако е вицешампион...

Повеќе
December 2, 2014 - 0 Коментари

Христиан Илиоски в четврток треба да замине во соседна Србија во Белград каде треба да го добие пехарот за освоениот пласман во мото-крос,  во југо-источната категорија. Христиан кој веќе долго време нема конкуренција во Македонија,...

Повеќе
September 15, 2014 - 0 Коментари

Во класата МХ1 на Источноевропскиот шампионат во мотокрос, Христиан Илиоски со својата Хонда се најде на четвртото место зад Бугаринот Тодор Тотев, додека победник беше Романецот Адриан Радуца. Вкупно 94 натпреварувачи од пет држави (Бугарија,...

Повеќе