Преглед на "Хусеин Болт" Tag
February 26, 2018 - 0 Коментари

Како што самиот објави на својот профил  на Твитер, Усеин Болт потпиша договор со еден фудбалски клуб!...

Повеќе
May 17, 2017 - 0 Коментари

Атлетичарот Усаин Болт ги подари за добротворни цели спортските чевли, со кои победи на финалето на 100 метри на Олимписките игри во Берлин 2009 и го постави светскиот рекорд од 9.58 секунди. Јамајканскиот спринтер ги...

Повеќе
January 25, 2017 - 0 Коментари

Најдобриот спринтер на сите времиња Jaмајканецот Усаин Болт остана без еден од златните олимписки медали, и сега има осум наместо девет. Тоа е златниот медал од трката на 4х100 метри штафетно кој ја освои на...

Повеќе
August 22, 2016 - 0 Коментари

Најбрзиот човек на планетата Усаин Болт истрча на патекана од 100 метри за 9.80 секунди, и со тоа го освои третиот златен медал на Олимписките игри во оваа дисциплина.  Тој по трката на 200 метри...

Повеќе
August 19, 2016 - 0 Коментари

Усаин Болт стана првиот атлетичар во историјата со три олимписки “дубл” титули на 100 и 200 метри. Јамајканецот остана далеку од светскиот рекорд од 19.19 секунди, но заврши со личен рекорд сезонава од 19.78 сек....

Повеќе
August 15, 2016 - 0 Коментари

Најбрзиот човек на планетата Усаин Болт истрча на патекана од 100 метри за 9.80 секунди, и со тоа го освои третиот златен медал на Олимписките игри во оваа дисциплина. По Пекинг и Лондон, јамајканецот се...

Повеќе
July 12, 2016 - 0 Коментари

Усаин Болт сепак ќе ја претставува Јамајка на Олимписките игри во Рио и ќе го брани златниот медал во трката на 100 и 200 метри, како и во штафетата 4 x 100 метри. Болт се...

Повеќе
March 22, 2016 - 0 Коментари

Најбрзиот човек на планетата Усаин Болт потврди дека Олимписките игри во Рио де Жанеиро во август ќе бидат последните во неговата кариера. “Дефинитивно тоа ќе биде мојата последна Олимпијада. Ќе ми биде тешко да продолжам...

Повеќе
August 25, 2014 - 0 Коментари

И овој пат, кој друг ако не најбрзиот човек на планетава Хусеин Болт. Во салата во која повеќе од 18 години стоеше рекордот на Франки Фредерик кој истрача 100 метри за 10.05, Хусеин овие исти...

Повеќе