Преглед на "Илиоски" Tag
February 22, 2016 - 0 Коментари

Нашиот најдобар мото-крос возач низ историјата на Македонија, Христиан Илиоски стартуваше со подготовките пред почетокот на новата сезона во мото-крос. Илиоски како и пред почетокот на секоја сезона, така и во оваа влегва со многу...

Повеќе
April 2, 2015 - 0 Коментари

Младиот битолски мото ас, Христијан Илиоски се соочува со истите проблеми како и претходните неколку години пред почетокот на новата сезона од Источноевропскиот шампионат која стартува на 4 април во Јаница, Грција. Иако е вицешампион...

Повеќе
September 19, 2014 - 0 Коментари

По одржувањето трката на патеката кај градот Тројан (Бугарија), двајцата битолски мотокросисти  Христијан Илиоски и Борче Костов само ги потврдија своите пласмани во конкуренција на најдобрите возачи од источна Европа. Христијан Илиоски на двете трки...

Повеќе
September 15, 2014 - 0 Коментари

На Светското првенство во јуниорска и кадетска конкуренција во Римини (Италија), македонските кик-боксери Бобан Илиоски и Хадис Рамадани освоија бронзени медали. Илиоски во категорија до 71 килограм во полуфиналето загуби ид Јужноафриканецот Грегори Санс на...

Повеќе