Преглед на "juventus" Tag
May 10, 2018 - 0 Коментари

Италијанскиот шампион Јувентус го декласираше тимот на Милан во финалето на Купот на Италија со убедливи 4-0 и е на прагот да ги обедини домашните титули....

Повеќе
May 9, 2018 - 0 Коментари

Предлог сингл за денес (09.05):...

Повеќе
April 4, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид на гостувањето во Торино против италијанскиот шампион Јувентус, забележа убедлива победа од 3-0, а како и многупати до сега во главна улога беше кој друг ако не нивниот убедливо најдобар играч, Кристијано Роналдо,...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Јувентус со одлично второ полувреме во кое постигнаа два брзи гола, и со резултат 2-1 стигна до многу посакуваната победа на Вембли против секогаш негодниот тим на Тотенхам и со тоа обезбеди пласман...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Тотенхем – Јувентус   X2 Манчестер Сити – Базел  1-1...

Повеќе
September 26, 2017 - 0 Коментари

Претседателот на Јувентус Андреа Анели беше отстранет од фудбалот за една година и казнет со 20.000 евра. Причината за санкцијата е односот на фудбалскиот менаџер со финална група навивачи и злоупотреба на продажба на сезонски...

Повеќе
September 11, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Јувентус видно ослабена отпатува во Барселона каде утре ќе го одигра првиот натпревар во ЛШ сезонава против екипата на Барселона. Бјанконерите за овој натпревар немма да сметаат на Џорџо Кијелини и Марио Манџукиќ....

Повеќе
August 19, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Јувентус доставила понуда до Реал Мадрид во висина од 75 милиони евра за фудбалерот од средниот ред, Матео Ковачиќ. Како што пренесува спортскиот весник АС, екипата на Јувентус покрај износот од 75 милиони...

Повеќе
August 16, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 14, 2017 - 0 Коментари

Во драматичен финиш вчеравечер на Олимпико во Рим екипата на Лацио го совлада Јувентус со 3-2. Лацијаните со 2-0 водеа се до 85. минута кога Дибала од слободен удар постигна супер гол. Шест минути подоцна...

Повеќе
July 23, 2017 - 0 Коментари

Во првите натпревари сезонава и за двата тима, Барселона ноќеска со 2-1 го совлада шампионот на Италија, Јувентус. Во натпревар во кои и двата тима настапија со комбинирани состави, сосема заслужено Барселона славеше со 2-1,...

Повеќе
July 22, 2017 - 0 Коментари

Медиумите во Шпанија пренесуваат дека фудбалерот на Јувентус, Пауло Дибала би бил замена за Нејмар доколку бразилецот се реши да потпише за ПСЖ. Се почести се тврдењата дека Нејмар го делат денови од преселба во...

Повеќе
July 21, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
July 18, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Сампдорија потврди дека Патрик Шик кој во изминатиот период беше претставуван како играч на Јувентус нема да потпише со Бјанконерите. Медиумите пренесуваат дека Јувентус и Сампдорија на взаемна согласност се повлекле од реализирање...

Повеќе
July 16, 2017 - 0 Коментари

Германскиот бундеслигаш Волфсбург ги презема иницијалните постапки за испраќање за преговарање за трансфер на Стефан Лихтштајнер во Германија. Како што пренесува Скај Спорт, Волфсбург за 33 годишниот дефанзивец ќе испрати понуда од 3 милиони евра...

Повеќе
July 16, 2017 - 0 Коментари

“Сапуницата” Патрик Шик никако да заврши. Откако се искомпликува трансферот во Јувентус поради наводни проблеми при медицинските тестови, екипата на Сампдорија со цел да го “истурка” трансферот објави дека за Шик има добиено понуди од...

Повеќе