Преглед на "кире лазаров" Tag
May 27, 2018 - 0 Коментари

ПСЖ важеше за најголем фаворит за титулата во ЛШ на Ф4 во Келн, но оваа година во полуфиналето налетаа на нова македонска пречка, откако претходната година загубија во финалето од нашиот шампион Вардар. Сега ѕвездите од...

Повеќе
May 27, 2018 - 0 Коментари

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња Кирил Лазаров е херојот на Нант за пласманот во финалето на Ф4 турнирот во Келн....

Повеќе
May 27, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Нант, која е најголемото изненадување во Лигата на шампионите во ракомет оваа сезона, продолжува да ја испишува својата историја, победувајќи го големиот ПСЖ во полуфиналето и обезбедувајќи пласман во големото финале!...

Повеќе
February 18, 2017 - 0 Коментари

Ракометарите на Барселона стигнаа до нова победа во АСОБАЛ лигата, овој пат против тимот на Ла Риоха 28:24 (11:11), на домашен терен. Нашиот капитен кој вчера потпиша со француски Нант од следната година, Кирил Лазаров...

Повеќе
February 17, 2017 - 0 Коментари

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров потпиша две годишен договор со француски Нант, кој ќе стапи на сила од следната сезона. Лазаров имаше понуда за уште едногодишен договор со Барселона, но тој се реши...

Повеќе
February 9, 2017 - 0 Коментари

Цепелинот на македонските репрезентативци Кирил Лазаров и Дејан Манасков беше избран од страна на ИХФ за најубав гол на Светското првенство во Франција....

Повеќе
January 10, 2017 - 0 Коментари

Македонската ракометна репрезентација замина за Франција, каде и претстои настап на Светско првенство. Како и во претходните години, лидер ќе биде искусниот капитен Кирил Лазаров, кој стана најдобар десен бек во светот. “Долго време се...

Повеќе
December 24, 2016 - 0 Коментари

Бекот на Барселона Кирил Лазаров е најдобар спортист на Македонија во 2016 година! Тој немаше конкуренција што се однесува до македонскиот спорт и по трет пат во изборот на Агенцијата за млади и спорт ја...

Повеќе
December 18, 2016 - 0 Коментари

Македонските ракометари Кирил Лазаров и Борко Ристовски стигнаа до титула со Барселона, откако триумфираа во Купот на Шпанија. Во финалето шампионите ја совлада екипата на Гранолерс со 30:25 (15:13). Нашиот капитен Кирил Лазаров беше најпрецизен...

Повеќе
December 17, 2016 - 0 Коментари

Македонските ракометари Кирил Лазаров и Борко Ристовски со нивната Барселона се пласираа во финалето на Купот на Шпанија, откако денес во полуфиналето ја совлада Ла Риоха со 33:28 (18:17). Интересно нашите ракометари одиграа по едно полувреме,...

Повеќе
December 10, 2016 - 0 Коментари

Барселона дојде до нова победа во АСОБАЛ лигата, откако во 15-то коло славеше кај Хуеска со 26:30. Нашиот капитен Кирил Лазаров постигна два гола, а голманот Борко Ристовски не доби шанса на овој натпревар. Барселона...

Повеќе
November 30, 2016 - 0 Коментари

Барселона стигна до нова победал во АСОБАЛ лигата, откако славаше на гостувањето кај Пуенте Генил со 29:35. Македонските репрезентативци беа едни од најзаслужните за победата број 13 во 13-то коло. Кирил Лазаров беше најефикасен со...

Повеќе
November 23, 2016 - 0 Коментари

Барселона ја запиша и 12-та победа во 12-от натпревар во АСОБАЛ лигата, откако на домашен терен без проблеми го победи тимот на Пуерто Сагунто со 34:25. Нашиот Кирил Лазаров постигна шест гола кој го направија најдобар...

Повеќе
November 20, 2016 - 0 Коментари

Барселона по првиот пораз во Лигата на шампионите минатото коло во Париз, денеска во Данска се врати на победите, откако славеше кај Бјерингбро/Силкеборг со резултат 23:27 во 7-то коло во ЕХФ Лигата на шампионите. Кирил...

Повеќе
November 16, 2016 - 0 Коментари

Нашите репрезентативци Кирил Лазаров и Борко Ристовски дојдоа до нова победа со Барселона на гостувањето кај Бидасоа Ирун – 26:35. Најефикасен кај победникот беше токму Лазаров со шест гола, како и Нодесбо. Борко Ристовски запиша...

Повеќе
November 12, 2016 - 0 Коментари

Барселона го претрпе првиот пораз во Лигата на шампионите, откако загуби во Париз од ПСЖ со 32:26. Нашиот репрезентативец Кирил Лазаров заврши со 4 гола, а Борко Ристовски запиша шест одбрани. Во победничката екипа најпрецизен...

Повеќе