Преглед на "кк работнички" Tag
May 26, 2018 - 0 Коментари

Првпат по пауза од 9 години, Работнички е шампион на Македонија. Ова е 15та титула за најтрофејниот тим во Македонија....

Повеќе
February 19, 2018 - 0 Коментари

Тимот на МЗТ Скопје е новиот шампион во кошаркарскиот Куп на Македонија откако во голема битка во финалето беше подобар од вечниот ривал тимот на Работнички....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Работнички забележа убедлива победа на првиот четвртфинален натпревар попладнево, откако беше поуспешен од тимот на Карпош Соколи со резултат 103-49....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Тимот од “Градски парк” е првиот полуфиналист во кошаркарскиот куп на Македонија, откако во првата четвртфинална пресметка попладнево беше поуспешен од Карпош Соколи со резултат 103-49....

Повеќе
September 9, 2016 - 0 Коментари

Турскиот Фенербахче, во кој игра најуспешниот македонски кошаркар Перо Антиќ, ќе биде гостин на најтрофејниот македонски клуб Работнички на 30 септември, кога клубот од Дебар мало ќе прославува 70 години. Во пријателски натпревар против шампионот на...

Повеќе
September 7, 2016 - 0 Коментари

Владо Илиевски потпиша едногодишен договор со Работнички и Капо Д’Орландо ќе го замени со тимот од “Градски Парк”. Илиевски од 1998 година не бил во македонски клуб, а настапувал за Партизан, Анталија, Барселона, Лотоматика Рома,...

Повеќе
February 16, 2016 - 0 Коментари

Кошаркарите на Работнички направија вистинска сензација откако во “Градски Парк” го совладаа тимот на МЗТ со 74-71. “Центарци” одлично отворија веќе на стартот имаа предност од 11-0, а веќе на половина од првата четвртина имаа...

Повеќе
November 25, 2014 - 0 Коментари

Македонската кошаркарска федерација одговори до челниците на Работнички кои претходно се огласија со мислењето дека титулата е однапред резервирана за некого“. Тоа се случи веднаш по донесувањето на одлуката да се казнат двајцата тренери, суспензија...

Повеќе
September 29, 2014 - 0 Коментари

“Едно зборуваа кога преговаравме, а друго кога дојдов таму“, рече поранешниот играч црногорскиот кошаркарски клуб Будуќност. Милош Коматина пред 10. дена потпиша договор со македонската екипа на Работнички, оваа соработка требаше да важи до крајот...

Повеќе
August 21, 2014 - 0 Коментари

Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Босна и Херцеговина, Горан Икониќ својата кариера ќе ја продолжи во Романија. Минатата сезона играше во дресот на Работнички, а во новата ќе ги брани боите на Стеауа од Букурешт. Трансферот...

Повеќе
August 15, 2014 - 0 Коментари

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Марко Симоновски и наредната натпреварувачка сезона ќе остане во редовите на Работнички кој неодамна доби нов тренер, Марин Докузовски. Ова лето му е продолжен договорот, а додека кон крајот на минатата сезона...

Повеќе
August 8, 2014 - 0 Коментари

Поранешниот македонски селектор се врати на клупата на кошаркарскиот клуб Работнички. Марин Докузовски кој лани ја водеше екипата на Сигал Приштина, според информациите потпишаа две-годишен договор со тимот од “Градски парк“. Докузовски кој со косовскиот...

Повеќе
August 6, 2014 - 0 Коментари

Поранешниот македонски селектор на националната репрезентација со која успеа да стигне до високото четврто место на Европското првенство во Литванија 2011 год., од наредната натпреварувачка сезона 2014/15 ќе биде нов тренер на КК Работнички, пренесува...

Повеќе
August 6, 2014 - 0 Коментари

Хапоел Холон од израелската кошаркарска лига успеа да го ангажира 26. годишниот американски крилен центар, Вилијам Колмен кој минатата сезона ги бранеше боите на македонскиот клуб Работнички. Во 15. одиграни натпревари во нашата најдобра лига...

Повеќе
July 23, 2014 - 0 Коментари

На денешниот состанок на Управниот одбор донесена е одлука поранешниот кошаркар на Работнички, Александар Димитровски да биде новиот спортски директор на тимот од “Градски парк“. Според информациите, клубот има сериозна намера да доведе нови квалитетни...

Повеќе
July 20, 2014 - 0 Коментари

Да потсетиме, последен клуб кој го водеше македонскиот кошаркарски Заре Марковски стретег беше италијанската екипа на Рејер Венеција. Според информациите своеволно сакаше да го напушти клубот, а во првенството заврши на 11-та позиција со биланс...

Повеќе