Преглед на "kristiano ronaldo" Tag
October 23, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година. Португалецот ги победи ви конкуренција Лионел Меси од Барселона и Нејмар (Барселона / ПСЖ) и ја...

Повеќе
September 25, 2017 - 0 Коментари

Јасни се тројцата финалисти во анкетата на ФИФА – The Best за 2017 година, која е аналог на “Златната топка” на “Франс Фудбал”. Тоа се Кристијано Роналдо (Реал Мадрид), Лионел Меси (Барселона) и Нејмар (Барселона...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Тројца играчи на европскиот клупски првак Реал Мадрид ги освоија наградите на УЕФА на одделните позиции за сезоната 2016/2017 во Лигата на Шампионите. Серхио Рамос е бранител на сезоната, Лука Модриќ е најдобар фудбалер од...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо ја доби наградата за најдобар европски играч во изминатата сезона. Португалецот ја освоија наградата на УЕФА, пред Лионел Меси и Џанлуиџи Буфон. И пред една година, тој триумфираше во...

Повеќе
August 15, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид ќе мора без мегаѕвездата Кристијано Роналдо во следните пет натпревари – еден во Шпанскиот Супер Куп и четири во Примера Дивизион. Ова беше одлучено од страна на Дисциплинскиот комитет на Кралската шпанска фудбалска...

Повеќе
July 16, 2017 - 0 Коментари

Носителот на “Златната топка”, Кристијано Роналдо сигурно ќе го пропушти првиот официјален натпревар на Реал Мадрид – на 8-ми август против Манчестер Јунајтед во спорот за Суперкупот на Европа кој се игра во нашиот главен...

Повеќе
July 10, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Роналдо, како што можеше и да се претпостави, нема намера да го напушти Реал Мадрид. Португалецот, се шпекулираше дека сака да го напушти Реал Мадрид поради недоволна поддршка за проблемите со данокот, но сега...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Манчестер Јунајтед понуди 175 милиони фунти и голманот Давид де Геа, за најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Шпанскиот голман подолго време е посакуван на “Сантијаго Бернабеу”, но “црвените ѓаволи” не сакаа...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Суперѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо одлучи да ја напушти шпанската престолнина, Мадрид. “Го напуштам Мадрид, и нема враќање назад”, рече Роналдо за медиумите во Португалија, со која се подготвува за почеток на купот на...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Мегаѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо може да го пропушти натпреварот за Суперкупот на Европа против својот поранешен тим Манчестер Јунајтед, објави “Марка”. Португалецот најверојатно ќе добие подолга пауза и нема да биде на линија...

Повеќе
May 18, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо покори нов голгетерски рекорд во својата кариера. Синоќа португалецот се запиша два пати во листата на стрелци кај Селта за важната победа со 4:1, која ги доближи “кралевите” на...

Повеќе
May 4, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Роналдо не запира да бележи во најважните натпревари на Реал Мадрид. Португалецот го реши и Атлетико Мадрид во првиот полуфинален меч во Лигата на шампионите и ги постигна сите голови за убедливата победа со...

Повеќе
April 28, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Јуниор веќе игра фудбал, иако Роналдо вели дека не му прави притисок, и дека го остава да одбере професија, но јасно е дека јаболкото не паѓа далеку од дрвото…   so proud of my...

Повеќе
April 22, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо стана првиот играч со 100 погодоци во Лигата на Шампионите. Тој постигна уште еден рекорд во кариерата синоќа во 1/4-финалето со Баерн Минхен. Во овој натпревар Португалецот нанижа хет-трик...

Повеќе
April 20, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо стана првиот играч со 100 погодоци во Лигата на Шампионите. Тој постигна уште еден рекорд во кариерата синоќа во 1/4-финалето со Баерн Минхен. Во овој натпревар Португалецот нанижа хет-трик...

Повеќе
April 17, 2017 - 0 Коментари

Кога ќе се земaт во предвид статистичките податоци од сезоната 2012/13 до денес, еден човек постигна 32 гола со глава. Тоа е најдобриот фудбалер Кристијано Роналдо од Реал Мадрид. Португалецот постигна 32 гола со глава...

Повеќе