Преглед на "kristijano ronaldo" Tag
April 4, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид на гостувањето во Торино против италијанскиот шампион Јувентус, забележа убедлива победа од 3-0, а како и многупати до сега во главна улога беше кој друг ако не нивниот убедливо најдобар играч, Кристијано Роналдо,...

Повеќе
March 27, 2018 - 0 Коментари

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо на вчерашниот натпревар против Холандија доживеа една несекојдневна ситуација....

Повеќе
March 26, 2018 - 0 Коментари

Американците одобрија екипа од Мајами да биде 25.тим што ќе се натпреварува во фудбалската МЛС лига. Дејвид Бекам ќе биде сопственик на франшизата, а Мајами во лигата ќе започне да се натпреварува од 2020 година....

Повеќе
March 20, 2018 - 0 Коментари

Најдобриот фудбалер за изминатата година и петкратен носител на Златната топка, Кристијано Роналдо, според последните најави ја разгледува можноста за заминување од “кралскиот” клуб и за преселба на Блискиот исток со цел кариерата да ја...

Повеќе
October 23, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година. Португалецот ги победи ви конкуренција Лионел Меси од Барселона и Нејмар (Барселона / ПСЖ) и ја...

Повеќе
October 18, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо забележа уште едно постигнување зад неговото име. Во ремито против Тотенхем (1:1) го запиша настапот број 143 во Лигата на шампионите во својата кариера. Така тој стигна до третото...

Повеќе
September 25, 2017 - 0 Коментари

Јасни се тројцата финалисти во анкетата на ФИФА – The Best за 2017 година, која е аналог на “Златната топка” на “Франс Фудбал”. Тоа се Кристијано Роналдо (Реал Мадрид), Лионел Меси (Барселона) и Нејмар (Барселона...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Тројца играчи на европскиот клупски првак Реал Мадрид ги освоија наградите на УЕФА на одделните позиции за сезоната 2016/2017 во Лигата на Шампионите. Серхио Рамос е бранител на сезоната, Лука Модриќ е најдобар фудбалер од...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо ја доби наградата за најдобар европски играч во изминатата сезона. Португалецот ја освоија наградата на УЕФА, пред Лионел Меси и Џанлуиџи Буфон. И пред една година, тој триумфираше во...

Повеќе
August 15, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид ќе мора без мегаѕвездата Кристијано Роналдо во следните пет натпревари – еден во Шпанскиот Супер Куп и четири во Примера Дивизион. Ова беше одлучено од страна на Дисциплинскиот комитет на Кралската шпанска фудбалска...

Повеќе
July 16, 2017 - 0 Коментари

Носителот на “Златната топка”, Кристијано Роналдо сигурно ќе го пропушти првиот официјален натпревар на Реал Мадрид – на 8-ми август против Манчестер Јунајтед во спорот за Суперкупот на Европа кој се игра во нашиот главен...

Повеќе
July 10, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Роналдо, како што можеше и да се претпостави, нема намера да го напушти Реал Мадрид. Португалецот, се шпекулираше дека сака да го напушти Реал Мадрид поради недоволна поддршка за проблемите со данокот, но сега...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Манчестер Јунајтед понуди 175 милиони фунти и голманот Давид де Геа, за најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Шпанскиот голман подолго време е посакуван на “Сантијаго Бернабеу”, но “црвените ѓаволи” не сакаа...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Суперѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо одлучи да ја напушти шпанската престолнина, Мадрид. “Го напуштам Мадрид, и нема враќање назад”, рече Роналдо за медиумите во Португалија, со која се подготвува за почеток на купот на...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Мегаѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо може да го пропушти натпреварот за Суперкупот на Европа против својот поранешен тим Манчестер Јунајтед, објави “Марка”. Португалецот најверојатно ќе добие подолга пауза и нема да биде на линија...

Повеќе
May 18, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо покори нов голгетерски рекорд во својата кариера. Синоќа португалецот се запиша два пати во листата на стрелци кај Селта за важната победа со 4:1, која ги доближи “кралевите” на...

Повеќе