Преглед на "la liga" Tag
June 2, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Италијанскиот клуб Џенова користел најмногу фудбалери во локалното првенство во петгодишен период од 2012-та до 2017. Истражувањето е само за првенствата од топ 5 на ранглистата на УЕФА, а остава впечаток дека италијанските тимови како...

Повеќе
August 27, 2017 - 0 Коментари

  5 – БАРСЕЛОНА 4 – СЕВИЉА 3- РЕАЛ МАДРИД 2 – ДЕПОРТИВО ЛА КОРУЊА 1 – ВАЛЕНСИЈА...

Повеќе
July 20, 2017 - 0 Коментари

Фудбалски клуб: Еибар Стадион: Ипуруа Капацитет: 6,285 Град: Еибар   Фудбалски клуб: Леганес Стадион: Бутарке Капацитет: 8,138 Град: Леганес   Фудбалски клуб: Хетафе Стадион: Алфонсо Перез Капацитет: 17,393 Град: Мадрид   Фудбалски клуб: Алавес Стадион: Мендизороца Капацитет:...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Во минатата сезона шпанските стадиони го исполниле поголем дел од својот капацитет за време на натпреварите за првенство. Средбите во Примера и Сегундa биле забележани во живо од над 14 милиони гледачи (14 052 134)....

Повеќе
June 25, 2017 - 0 Коментари

АТЛЕТИКО МАДРИД – Атлетико Мадрид добива конкуренција во Арсенал. И двата клуба се заинтересирани за напаѓачот на Олимпик Лион, Лаказет. ВАЛЕНСИЈА – По Јувентус и Интер се вклучува во трка за ангажман на младиот португалски репрезентативец...

Повеќе
May 23, 2017 - 0 Коментари

Иако Реал Мадрид ја освои титулата шампион на Шпанија, сепак во идеалниот тим на сезоната “кралскиот клуб” има помалку фудбалери од Барселона и Атлетико Мадрид. Напаѓачкото трио на Барса “МСН” (Лео Меси, Луис Суарез и...

Повеќе
May 22, 2017 - 0 Коментари

Иако Реал Мадрид ја освои титулата шампион на Шпанија, сепак во идеалниот тим на сезоната “кралскиот клуб” има помалку фудбалери од Барселона и Атлетико Мадрид. Напаѓачкото трио на Барса “МСН” (Лео Меси, Луис Суарез и...

Повеќе
May 19, 2017 - 0 Коментари

Во Следните неколку дена ќе уживаме во голем број фудбалски натпревари во Шпанија. Имаме многу интересни и многу добри натпревари за обложување во ова 38-то коло во Ла Лига. Распоред на 38-то коло на Ла...

Повеќе
May 12, 2017 - 0 Коментари

Во Следните неколку дена ќе уживаме во голем број фудбалски натпревари во Шпанија. Имаме многу интересни и многу добри натпревари за обложување во ова 37-то коло во Ла Лига. Распоред на 37-то коло на Ла...

Повеќе
May 5, 2017 - 0 Коментари

Во Следните неколку дена ќе уживаме во голем број фудбалски натпревари во Шпанија. Имаме многу интересни и многу добри натпревари за обложување во ова 36-то коло во Ла Лига. Распоред на 36-то коло на Ла...

Повеќе
April 30, 2017 - 0 Коментари

По вчерашната минимална победа над Овиедо со 1-0, екипата на Леванте е првиот патник од Сегунда во Примера. Клубот од Валенсија пласманот во Примера го обезбедува на шест кола од крајот на сезоната, а покрај...

Повеќе
April 28, 2017 - 0 Коментари

Во Следните неколку дена ќе уживаме во голем број фудбалски натпревари во Шпанија. Имаме многу интересни и многу добри натпревари за обложување во ова 35-то коло во Ла Лига. Распоред на 35-то коло на Ла...

Повеќе
April 21, 2017 - 0 Коментари

Во Следните неколку дена ќе уживаме во голем број фудбалски натпревари во Шпанија. Имаме многу интересни и многу добри натпревари за обложување во ова 33-то коло во Ла Лига. Распоред на 33-то коло на Ла...

Повеќе
April 17, 2017 - 0 Коментари

NIKE 850 GEO – 1996-97 NIKE 850 GEO – 1997-98 NIKE 800 GEO – 1998-99 NIKE 850 GEO – 1999-00 NIKE GEO MERLIN – 2000-01 NIKE GEO MERLIN – 2001-02 NIKE GEO MERLIN VAPOR –...

Повеќе
April 14, 2017 - 0 Коментари

Во Следните неколку дена ќе уживаме во голем број фудбалски натпревари во Шпанија. Имаме многу интересни и многу добри натпревари за обложување во ова 32-то коло во Ла Лига. Распоред на 32-то коло на Ла...

Повеќе