Преглед на "la liga" Tag
September 23, 2016 - 0 Коментари

Следните неколку дена ќе уживаме во интересни фудбалски натпревари во Шпанија. Имаме многу интересни и многу добри натпревари за обложување во 6-то коло во Ла Лига. Реал Мадрид и Барселона киксираа на домашен терен минатото...

Повеќе
September 12, 2016 - 0 Коментари

Резултати од третото коло во Ла лига: Табелата по третото коло во Ла лига: Головите од третото коло во шпанска Ла лига може да ги видите ТУКА...

Повеќе
September 9, 2016 - 0 Коментари

Со натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Еспањол започнува третото коло од шпанската Ла Лига. Овој натпревар се игра на Аноета во петок со почеток од 20:45 минути. Во сабота во невообичаениот термин од 13 часот,...

Повеќе
September 4, 2016 - 0 Коментари

Летниот трансфер прозорец заврши во најсилните лиги во Светот, а сега останува да се сумираат трансфер резултатите. И оваа година, слично како и минатата најголем профит од продажба на фудбалери остварија клубовите од Португалија и...

Повеќе
August 29, 2016 - 0 Коментари

Еве ги сите резултати од 2-то коло во Ла Лига: Еве ја и табелата по 2-то коло во Ла Лига: Головите од сите средби може да ги видите ТУКА...

Повеќе
August 23, 2016 - 0 Коментари

Вчера вечер се комплетираше првото коло од шпанската Ла Лига. Во Виго, Селта загуби од новиот прволигаш Леганес со 1-0. Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Диаз во 75. минута. На Местаља пак, Валенсија...

Повеќе
August 19, 2016 - 0 Коментари

Екипа: Реал Мадрид Град: Мадрид Стадион: Сантјаго Бернабе Капацитет: 81.044 Тренер: Зинедин Зидан Пласман во минатата сезона: 2. место Предвиден пласма за оваа сезона: 3. место И оваа година во сенка на Барселона, екипата на Реал Мадрид ќе ја бара шансата...

Повеќе
August 15, 2016 - 0 Коментари

Од денес па се до петок кога и започнува новата сезона од Примера ќе претставуваме по еден од фаворитите за освојување на Примера. Денеска ви ја претставуваме екипата на Атлетико Мадрид која минатата сезона заврши...

Повеќе
June 23, 2016 - 0 Коментари

Заврши сезоната во Ла Лига, Барселона дојде до трофејот, откако заврши на еден бод пред Реал Мадрид, и три пред Атлетико, кој директно ќе играат следнат сезона во Лигата на шампионите, заедно со шампионот во...

Повеќе
May 8, 2016 - 0 Коментари

Атлетико Мадрид се прости од титулата од Примера. Тимот на Симеоне беше поразен од отпишаниот Леванте со 1:2. Домаќините кој сигурно следната година ќе играат во втората лига, успеаа да го победат Атлетико Мадрид, со...

Повеќе
March 13, 2016 - 0 Коментари

Реал Мадрид во 89-та минута се спаси од нов срам во Примера. “Кралевите” победија кај Лас Палмас со 1:2, со головите на Серхио Рамос во  24-та минута и бразилецот Касемиро во 89-та, откако само две...

Повеќе
March 12, 2016 - 0 Коментари

All Goals HD – Barcelona 6-0 Getafe – 12-03-2016 by Video-Live...

Повеќе
March 12, 2016 - 0 Коментари

Со вчерашниот натпревар помеѓу Малага и Спортинг Хихон кој го добија домаќините, минимално со 1:0 започна 29 коло од шпанската Примера. Денес од 16 часот Барселона ја пречекуа екипата на Хетафе. Барселона е голем фаворит...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

28. коло од најелитното фудбалско натпреварување во Шпанија ќе биде отворено денеска од 16 часот на Сантијаго Бернабе каде домаќините Реал Мадрид ќе ја пречекаат екипата на Селта Вига. Од 18:15 Виљареал кој во четврток...

Повеќе
February 21, 2016 - 0 Коментари

Ниту Зидан не му помогна на тимот на Реал Мадрид, кој веќе може да кажеме дека е далеку од титулата, “кралевите” одиграа само 1:1 на гостувањето кај Малага, и  тоа ги оддалечи на цели девет...

Повеќе
October 20, 2014 - 0 Коментари

Следниот викенд е Ел Класико, мечот што ги ешофира сите во светoт. Спортскиот директор на Барса, Зубизарета, смета дека победата над Реал е многу поважна од се и Лео Меси треба се да подреди на...

Повеќе