Преглед на "leicester" Tag
June 2, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Лестер и официјално ги претстави новите дресови за следната сезона. Како што и претходно беше познато, новите дресови се изработени од страна на Adidas откако Лестер не го продолжи договорот со Puma. Новите...

Повеќе
August 12, 2017 - 0 Коментари

Дури седум голови беа постигнати на премиерниот натпревар од новата сезона во Премиер Лигата. Вчеравчеер во Лондон, Арсенал ја совлада екипата на Лестер со 4-3 во супер интересен натпревар. Лаказет во втората минута стрелаше за...

Повеќе
July 16, 2017 - 0 Коментари

Рома не се откажува од Марез. Откако Лестер ја одби првата понуда од 23 милиони евра, “Римската Волчица” ја зоглеми понудата на 35 милиони евра. Марез е на врвот на листата на желби на Рома...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Еден од најдобрите фудбалери на Лестер Сити, Ријад Марез е еден од фудбалерите кој се најде на пошироката листа на желби на Алегри и Јувентус. Според JuveNews.eu Марез е третата желба на Алегри на крилната...

Повеќе
May 19, 2017 - 0 Коментари

Минатогодишниот шампион на Англија, екипата на Лестер, на својата интернет страна ги објави своите дресови за следната сезона. И во новата сезона ќе останат верни на брендот Пума согласно нивниот важечки договор.  ...

Повеќе
April 13, 2017 - 0 Коментари

БАЕРН МИНХЕН – РЕАЛ МАДРИД АТЛЕТИКО МАДРИД – ЛЕСТЕР БОРУСИЈА ДОРТМУНД – МОНАКО ЈУВЕНТУС – БАРСЕЛОНА...

Повеќе
April 11, 2017 - 0 Коментари

Тренерот креатор на најголемиот успех на Лестер, Клаудио Раниери реши да проговори за се погласните шпекулации дека фудбалерите на Лестер му го “ставија јажето околу врат”. Тој изјави дека воопшто не верува дека фудбалерите со...

Повеќе
March 16, 2017 - 0 Коментари

Во пресрет на утрешната ждрепка во Нион, фудбалските критичари ги прогнозираат двојките, навивачите прават листи на посакувани и непосакувани противници, а спортските обложувалници ги дефинираа коефициените за титулата во Лигата на Шампионите. Гледајќи од сите...

Повеќе
March 15, 2017 - 0 Коментари

По вчерашната победа над Севиља од 2-0 и пласманот во 1/4 финалето на Лигата на Шампионите, Лестер не само што ја испиша сопствената историја туку стана дел и од историјата на Лигата на Шампионите како...

Повеќе
March 15, 2017 - 0 Коментари

Vardy… #LeiSev pic.twitter.com/ygGDaflPvh — Marco Simonelli (@marsimonelli) 14 March 2017 what a sensational photo #LEISEV pic.twitter.com/YulhETCDQf — one-liner (@moving_lines) 14 March 2017 Ngolo Kante watched his former team beat Sevilla #LeiSev #LCFC pic.twitter.com/4x3Zk0Nwp1 — Isak...

Повеќе
February 27, 2017 - 0 Коментари

Отказот на Клаудио Раниери од менаџерската позиција во Лестер предизвика незадоволство кај оние неутрални фудбалски навивачи. Освојувањето на Премиер Лигата со потпросечен премиерлигашки тим каков што е Лестер сигурно ќе му донесе место на Раниери...

Повеќе
September 14, 2016 - 0 Коментари

Историска победа вечерва забележа екипата на Лестер откако во првиот натпевар во Лигата на Шампионите со 3-0 славеше на гостувањето кај Клуб Бриж. Првиот гол беше дело на Олбрајтон, а вториот и третиот гол го...

Повеќе
September 1, 2016 - 0 Коментари

Давид Луиз Од: ПСЖ Во: Челзи Трансфер вредност: 38,5 милиони евра 'I am looking forward to wearing the blue shirt at Stamford Bridge once again.' – @DavidLuiz_4 pic.twitter.com/Swr2r9BpBB — Chelsea FC (@ChelseaFC) August 31, 2016...

Повеќе
August 25, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 24, 2016 - 0 Коментари

Александар Драговиќ (Австрија) Од: Динамо Киев Во: Баер Леверкузен Трансфер вредност: 18 милиони евра #Bayer04 verpflichtet Aleksandar #Dragovic von Dynamo Kiew (25) für fünf Jahre bis 2021: https://t.co/9q1gsdgScy pic.twitter.com/99ka98Jt9n — Bayer 04 Leverkusen (@bayer04fussball) August...

Повеќе
August 18, 2016 - 0 Коментари

Екипата на Лестер Сити на својата интернет страница објави дека Ријад Мерез, еден од најдобрите поединци за минатата година потпиша нов договор со “Лисиците” со важност до јуни 2020 година. Марез во Лестер дојде од...

Повеќе