Преглед на "Liga Europe" Tag
October 20, 2017 - 0 Коментари

Заврши и третото коло од групната фаза од Лигата на Европа. Македонскиот шампион Вардар беше демолиран од Реал Сосиедад со 6:0, и тоа среде Скопје.   Лига Европа, групна фаза, круг 3: Астана – Макаби...

Повеќе
September 15, 2017 - 0 Коментари

Зенит брзо ја спушти екипата на Вардар од облаците. Македонскиот шампион, кој беше сензацијата во плејофот, елиминирајќи го скапиот Фенербахче, не беше на ниво на неговиот ривал синоќа и беше скршен на Филип Втори со...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Денеска со почеток од 13 часот во седиштетот на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за групната фаза од Европа Лигата. Нашиот шампион Вардар ги доби противниците во Лигата на Европа. Дебитантскиот настап за македонскиот фудбал...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

По Супер Купот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, следи нов фудбалски спектакл, откако Вардар и Шкендија ги добија противниците во плеј-офот во Лигата на Европа. Европскиот гигант и најтрофеен клуб во светот...

Повеќе
May 11, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Лион го победи Ајакс со 3:1 во натпреварот реванш од 1/2-финалето на Лигата на Европа. Каспер Долберг стрелаше во 27-тата минута, но во 45-тата Алекс Лаказет израмни од пенал, а само минута подоцна...

Повеќе
May 11, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, 1/2-финале: Манчестер Јунајтед – Селта Виго (втор натпревар) Стадион: “Олд Трафорд”, Манчестер Судија: Oвиду Хатеѓан (Романија) Почеток: 21:05 часот Почетни состави: Манчестер Јунајтед: Ромеро, Валенсија, Бајли, Блинд, Дармиан, Фелаини, Ерера, Погба, Лингард, Рашфорд,...

Повеќе
May 11, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, полуфинале – втор натпревар: Лион – Ајакс Судија: Симон Марчињак (Полска) Стадион: “Парк Олимпик Лион” Почеток: 21:05 часот Почетни состави: Лион: Лопез; Рафаел, Нкулу, Диакаби, Морел; Толисо, Гоналонс; Корнет, Фекир, Валбуена; Лаказет Ајакс:...

Повеќе
May 11, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, полуфинале – втор натпревар: Лион – Ајакс Судија: Симон Марчињак (Полска) Стадион: “Парк Олимпик Лион” Почеток: 21:05 часот Лион ќе оди по чудо, поради лошиот резултат од Холандија кај Ајакс во првиот натпревар...

Повеќе
May 11, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, 1/2-финале: Манчестер Јунајтед – Селта Виго (втор натпревар) Стадион: “Олд Трафорд”, Манчестер Судија: Oвиду Хатеѓан (Романија) Почеток: 21:05 часот Манчестер Јунајтед го пречекува Селта Виго во реваншот од 1/2-финалето на Лигата на Европа...

Повеќе
May 4, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, 1/2-финале: Сeлта – Манчестер Јунајтед (прв натпревар) Стадион: “Балаидос”, Виго Судија: Сергеј Карасев (Русија) Почеток: 21:05 часот Тимот на Манчестер Јунајтед гостува кај Селта во првиот судир помеѓу двата тима од 1/2-финалето во...

Повеќе
May 3, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, полуфинале – прв натпревар: Ајакс – Лион Судија: Џанлука Роки (Италија) Стадион: “Амстердам Арена” Почеток: 18:45 часот Денес треба да се одигра првиот полуфинален дуел од Лигата на Европа меѓу Ајакс и Лион....

Повеќе
April 21, 2017 - 0 Коментари

Денеска со почеток од 13 часот во седиштето на УЕФА беше извршена ждрепката за 1/2 финалето од Европа Лигата. Манчестер Јунајтед заедно со Селта Виго, Ајакс и Олимпмик Лион се четирите екипи кои ќе играат...

Повеќе
April 13, 2017 - 0 Коментари

Вечерва во 21:05 часот започнува четвртфиналната фаза во Лига Европа. На терените на Стариот континент ќе се одиграат четири исклучително интересни дуели. Секој од осумте преостанати тима на турнирот ќе сака да постигне позитивен резултат,...

Повеќе
March 17, 2017 - 0 Коментари

Одредена и ждрепката во Лига Европа, осумте екипи кои се пласираа во четвртфиналето, ги добија ривалите. Големиот фаворит Манчестер Јунајтед го гони единствениот европски трофеј кој му недостасува. Меѓу четвртфиналисти има три тима, кои веќе го...

Повеќе
March 16, 2017 - 0 Коментари

По одигрувањето на реванш натпреварите од 1/8-финалето во Лига Европа веќе се јасни и имињата на сите тимови кои продолжуваат во борбата за освојување на трофејот. Осум тима обезбедија учество во 1/4-финалето во трката. Интересен...

Повеќе
March 9, 2017 - 0 Коментари

Денес ќе се одиграат првите натпревари од 1/8-финалето во Лига Европа. Турнирот постепено влегува во решавачка фаза и тимовите кои продолжуваат веќе не ги кријат своите амбиции да стигнат до големото финале. Апоел кој го...

Повеќе