Преглед на "Лига на шампиони" Tag
May 27, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид испиша историја откако стана прв клуб по формирањето на ЛШ што трета година по ред успеа да триумфира во елитното европско натпреварување. „Кралевите“ беа подобри од Ливерпул со резултат 3-1....

Повеќе
May 9, 2018 - 0 Коментари

Актуелниот европски првак, Реал Мадрид кој и оваа година има можност да ја одбрани европската титула со оглед на тоа дека ќе игра во финалето на Лигата на шампионите против тимот на Ливерпул, најавува големи...

Повеќе
May 2, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид е првиот финалист во Лигата на шампионите, откако „кралевите“ во драматичен натпревар одиграа нерешено 2-2 на „Сантијаго Бернабеу“ против германски Баерн Минхен....

Повеќе
April 24, 2018 - 0 Коментари

Предлог специјален сингл за денес (24.04):...

Повеќе
April 4, 2018 - 0 Коментари

Предлог дубл на денот за Лига на шампиони:...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Пеп Гвардиола и неговиот Манчестер сити го претрпеа првиот пораз на домашен терен сезонава од Базел со 1-2, но “ѓраѓаните” својот пласман во чевртфиналето од Лигата на шампионите го обезбедија уште на првиот натпревар со убедливата...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Јувентус со одлично второ полувреме во кое постигнаа два брзи гола, и со резултат 2-1 стигна до многу посакуваната победа на Вембли против секогаш негодниот тим на Тотенхам и со тоа обезбеди пласман...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Тотенхем – Јувентус   X2 Манчестер Сити – Базел  1-1...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Фудбалерите на Ливерлуп уште на првиот натпревар си ја завршија работата со победата од 5-0 на гостински терен над Порто, па затоа на домашен терен натпреварот беше само чиста формалност за потврда и заверка на...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Европскиот и светски првак Реал Мадрид уште еднаш покажа дека оваа екипа игра извонредно во елитното натпреварување Лигата на шампиони, за што доволноговори податокот дека две години по ред го освојуваат ова натпреварување....

Повеќе
March 6, 2018 - 0 Коментари

Париз Сен Жермен и Реал Мадрид ќе ги одмерат силите на “Паркот на принцовите” во реваншот од осминафиналето од Лигата на Шампионите....

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Вардар одигра нерешено 31-31 против Висла Плок на последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите....

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Шахтјор Донецк со предност од 2-1 ќе патува на реваншот против Рома во Рим. Украинците до победата стигнаа во второто полувреме, откако со комплетен пресврт го свртеа резултатот во своја полза....

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

Севиља одигра нерешено без голови на домашен терен против екипата на Манчестер Јунајтед. Тимот на Мурињо извлече реми благодарејќи на брилијантниот Давид де Геа кој бранеше извонредно и со неколку неверојатни интервенции ја сочува својата...

Повеќе
February 20, 2018 - 0 Коментари

Челзи и Барселона одиграа без победник 1-1 во првиот осминафинален натпревар одигран во Лондон на”Стенфорд Бриџ”....

Повеќе
February 20, 2018 - 0 Коментари

Баерн Минхен е третиот тим по Манчестер Сити и Ливерпул, кој можеме да го прогласиме за сигурен четвртфиналист во Лигата на шампионите откако вечерва го декласираше Бешикташ....

Повеќе