Преглед на "ливерпул" Tag
May 27, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид испиша историја откако стана прв клуб по формирањето на ЛШ што трета година по ред успеа да триумфира во елитното европско натпреварување. „Кралевите“ беа подобри од Ливерпул со резултат 3-1....

Повеќе
May 11, 2018 - 0 Коментари

Се почести се пишувањата во весниците за можното заминување на ѕвездата на Ливерпул, Мо Салах....

Повеќе
May 9, 2018 - 0 Коментари

Актуелниот европски првак, Реал Мадрид кој и оваа година има можност да ја одбрани европската титула со оглед на тоа дека ќе игра во финалето на Лигата на шампионите против тимот на Ливерпул, најавува големи...

Повеќе
April 27, 2018 - 0 Коментари

Во центарот на вниманието на светската јавност е фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах кој има фантастична сезона и во моментов е вистинска мега ѕвезда....

Повеќе
April 24, 2018 - 0 Коментари

Предлог специјален сингл за денес (24.04):...

Повеќе
March 10, 2018 - 0 Коментари

Денес на програмата се игра големото дерби во англиската Премиер лига каде Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“ ќе го пречека Ливерпул, во директен дуел за втората позиција на табелата. ...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Фудбалерите на Ливерлуп уште на првиот натпревар си ја завршија работата со победата од 5-0 на гостински терен над Порто, па затоа на домашен терен натпреварот беше само чиста формалност за потврда и заверка на...

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Ливерпул е вториот тим по Манчестер Сити, кој можеме да го прогласиме за сигурен четвртфиналист во Лигата на шампионите откако вечерва му одржа лекција по модерен фудбал на составот на Порто на негов терен....

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Тренерот на Порто, Серџо Консеисао се реши без изненадувања да го започне првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите против Ливерпул да го започне со најсилниот тим со кој располага во моментов....

Повеќе
October 18, 2017 - 0 Коментари

Подложен на критики во последно време менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп го запиша своето име во историјата на “црвените”. Под негово раководство Ливерпул ја постигна најголемата победа како гостин на европска сцена, поразувајќи го со...

Повеќе
September 1, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред Алекс Оксенд-Чемберлеjн е официјално нов фудбалер на Ливерпул. Надоместокот за трансферот за англискиот репрезентативец изнесува 40 милиони фунти кој ќе го добие Арсенал, а Чемберлејн ќе добие неделна плата во износ од...

Повеќе
August 29, 2017 - 0 Коментари

Ливерпул официјално потврди дека клубот постигнал договор со РБ Лајпциг за трансферот на Наби Кеита. Гвинејскиот репрезентативец ќе ја доигра оваа сезона во германскиот клуб и ќе се приклучи кон Ливерпул на 1-ви јули 2018...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Ливерпул ја отфрлија и третата понуда на шпанска Барселона за бразилскиот фудбалер Филипе Коутињо. Според медиумите тоа било за 85 милиони евра плус уште 15 во форма на бонуси. Во Барса се надеваа...

Повеќе
July 28, 2017 - 0 Коментари

Барселона сака да го доведе по секоја цена Филипе Кутињо од Ливерпул. Англичаните го одбија првиот предлог од 90 милиони евра, и побараа 140, нешто што шпанците неможат да платат. Но сега Барселона има план...

Повеќе
July 19, 2017 - 0 Коментари

Ливерпул конечно го реши проблемот на левата бековска позиција, откако минатата сезона таму играше Џејмс Милнер, бидејќи познато е дека Јирген Клоп немаше доверба во Алберто Морено. По Доминик Соланке и Мохамед Салах, пристигна и...

Повеќе
June 18, 2017 - 0 Коментари

Раководствата на Рома и Ливерпул конечно постигнаа договор и Мохамед Салах ќе стане нов фудбалер на Ливерпул. Крилото на Египет ќе премине на “Енфилд” за 45 милиони евра. Почетната понуда на Ливерпул беше во вредност...

Повеќе