Преглед на "mancester junajted" Tag
October 20, 2017 - 0 Коментари

Иргачот од средниот ред на Арсенал Месут Озил им соопштил на соиграчите дека ќе премине во Манчестер Јунајтед. Договорот на германскиот репрезентативец со “топџиите” истекува следното лето и тој не сака да го обнови. Желбата на...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред на Арсенал Месут Озил сé уште не може да се справи со клубот за нов договор и од Емирати веќе ја губат надежта дека тоа ќе се случи. Поради оваа причина,...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Голгетерот број 1 на Манчестер Јунајтед за минатата сезона Златан Ибрахимовиќ официјално потпиша нов едногодишен договор со “црвените ѓаволи”. 35-годишниот швеѓанец, чии претходен договор истече во јуни, но тогаш не беше обновен поради тешката повреда...

Повеќе
August 22, 2017 - 0 Коментари

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед Ерик Бајли објави видео како го удира швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ, кој можеби наскоро ќе се врати на “Олд Трафорд”. 23-годишниот централен дефанзивец од Брегот на Слонова Коска објави на Instagram кратко...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед го објави трансферот на Немања Матиќ од Челзи. Договорот на играчот од средниот ред е за 4 години. Тој стана само 14-от фудбалер кои ќе играл за двата клуба....

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед го објави трансферот на Немања Матиќ од Челзи. Договорот на играчот од средниот ред е за 4 години. Двата клуба не ја објавија вредноста на трансакцијата, но според медиумите на островот таа е...

Повеќе
July 17, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Манчестер Јунајтед е блиску до потписот на крилото на Интер – Иван Перишиќ. Се проценува дека цената на играчот ќе биде околу 48 милиони фунти, откако двата клуба имаа отстапувања во бараното и...

Повеќе
July 10, 2017 - 0 Коментари

Верувале или не, славниот Сер Алекс Фергусон беше на кормилото на Манчестер Јунајтед до 2013 година, а “ѓаволи” се до денешен ден, потрошија дури 733 милиони долари за нови играчи. Најскапите се Пол Погба (105...

Повеќе
July 8, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед и официјално објави дека клубот постигнал договор со Евертон за трансферот на Ромелу Лукаку. Според англиските медиуми “црвените ѓаволи” ќе ја платат првично 75 милиони фунти, како дополнителни 15 милиони ќе бидат вклучени...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Манчестер Јунајтед понуди 175 милиони фунти и голманот Давид де Геа, за најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Шпанскиот голман подолго време е посакуван на “Сантијаго Бернабеу”, но “црвените ѓаволи” не сакаа...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед го претстави првото засилување за ова лето, кое дојде од Бенфика, централниот дефанзивец Виктор Линделоф. Според медиумите на Островот, “црвените ѓаволи” платија за швеѓанецот 31 милион фунти. 22-годишниот шведски репрезентативец беше блиску до...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Голгетерот број 1 на Манчестер Јунајтед за сезоната 2016/17 – Златан Ибрахимовиќ, беше ослободен од клубот. “Црвените ѓаволи” го привлекоа 35-годишниот швеѓанец во почетокот на минатата сезона, но откако тој ги скина вкрстените врски во...

Повеќе
May 26, 2017 - 0 Коментари

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го победиja Ајакс во финалеро во Лигата на Европа со 2:0 и на тој начин се квалификуваа за Лигата на шампионите. После натпреварот, Мурињо им пријде на играчите на Ајакс и...

Повеќе
May 24, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, финале: Ајакс – Манчестер Јунајтед Стадион: “Френдс Арена”, Стокхолм Судија: Дамир Скомина, Словенија Почеток: 20:45 часот Почетни состави: Ајакс: Онана, Велтман, Санчез, Лигт, Ридевалд, Класен, Шоне, Злиеч, Траоре, Долберг, Јунес Манчестер Јунајтед: Ромеро,...

Повеќе
May 24, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, финале: Ајакс – Манчестер Јунајтед Стадион: “Френдс Арена”, Стокхолм Судија: Дамир Скомина, Словенија Почеток: 20:45 часот Вечерва во 20:45 часот екипите на Ајакс и Манчестер Јунајтед ќе се соочат еден против друг во...

Повеќе
May 19, 2017 - 0 Коментари

Андер Ерера ја доби наградата за најдобар играч на Манчестер Јунајтед за минатата сезона. 27-годишниот играч е победник при гласовите на приврзаниците, и се најде пред Антонио Валенсија и голгетерот на тимот Златан Ибрахимовиќ. Така...

Повеќе