Преглед на "Манчестер Јунајтед" Tag
June 19, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Манчестер Јунајтед понуди 175 милиони фунти и голманот Давид де Геа, за најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Шпанскиот голман подолго време е посакуван на “Сантијаго Бернабеу”, но “црвените ѓаволи” не сакаа...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед го претстави првото засилување за ова лето, кое дојде од Бенфика, централниот дефанзивец Виктор Линделоф. Според медиумите на Островот, “црвените ѓаволи” платија за швеѓанецот 31 милион фунти. 22-годишниот шведски репрезентативец беше блиску до...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Голгетерот број 1 на Манчестер Јунајтед за сезоната 2016/17 – Златан Ибрахимовиќ, беше ослободен од клубот. “Црвените ѓаволи” го привлекоа 35-годишниот швеѓанец во почетокот на минатата сезона, но откако тој ги скина вкрстените врски во...

Повеќе
May 26, 2017 - 0 Коментари

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го победиja Ајакс во финалеро во Лигата на Европа со 2:0 и на тој начин се квалификуваа за Лигата на шампионите. После натпреварот, Мурињо им пријде на играчите на Ајакс и...

Повеќе
May 24, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, финале: Ајакс – Манчестер Јунајтед Стадион: “Френдс Арена”, Стокхолм Судија: Дамир Скомина, Словенија Почеток: 20:45 часот Почетни состави: Ајакс: Онана, Велтман, Санчез, Лигт, Ридевалд, Класен, Шоне, Злиеч, Траоре, Долберг, Јунес Манчестер Јунајтед: Ромеро,...

Повеќе
May 24, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, финале: Ајакс – Манчестер Јунајтед Стадион: “Френдс Арена”, Стокхолм Судија: Дамир Скомина, Словенија Почеток: 20:45 часот Вечерва во 20:45 часот екипите на Ајакс и Манчестер Јунајтед ќе се соочат еден против друг во...

Повеќе
May 19, 2017 - 0 Коментари

Андер Ерера ја доби наградата за најдобар играч на Манчестер Јунајтед за минатата сезона. 27-годишниот играч е победник при гласовите на приврзаниците, и се најде пред Антонио Валенсија и голгетерот на тимот Златан Ибрахимовиќ. Така...

Повеќе
May 17, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед сака да го врати централниот дефанзивец Мајкл Кин, кој во јануари 2015 година беше продаден на Барнли за скромни два милиони фунти. 24-годишниот играч стана еден од најстабилните англиски дефанзивци, и за него...

Повеќе
May 15, 2017 - 0 Коментари

Ромелу Лукаку најверојатно ќе го напушти Евертон во текот на летото. Белгискиот напаѓач е подготвен да го избере Манчестер Јунајтед пред Челзи. Лондончани може да се разделат со Диего Кошта што ќе се ослободи место...

Повеќе
May 11, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Лион го победи Ајакс со 3:1 во натпреварот реванш од 1/2-финалето на Лигата на Европа. Каспер Долберг стрелаше во 27-тата минута, но во 45-тата Алекс Лаказет израмни од пенал, а само минута подоцна...

Повеќе
May 11, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, 1/2-финале: Манчестер Јунајтед – Селта Виго (втор натпревар) Стадион: “Олд Трафорд”, Манчестер Судија: Oвиду Хатеѓан (Романија) Почеток: 21:05 часот Почетни состави: Манчестер Јунајтед: Ромеро, Валенсија, Бајли, Блинд, Дармиан, Фелаини, Ерера, Погба, Лингард, Рашфорд,...

Повеќе
May 11, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, 1/2-финале: Манчестер Јунајтед – Селта Виго (втор натпревар) Стадион: “Олд Трафорд”, Манчестер Судија: Oвиду Хатеѓан (Романија) Почеток: 21:05 часот Манчестер Јунајтед го пречекува Селта Виго во реваншот од 1/2-финалето на Лигата на Европа...

Повеќе
May 8, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Атлетико Мадрид Антоан Гризман прифатил да премине во Манчестер Јунајтед. Според “Сан” договорот на играчот ќе биде за пет години, а тој ќе добива по 280 000 фунти неделно. Јунајтед ќе плати за...

Повеќе
May 4, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, 1/2-финале: Сeлта – Манчестер Јунајтед (прв натпревар) Стадион: “Балаидос”, Виго Судија: Сергеј Карасев (Русија) Почеток: 21:05 часот Тимот на Манчестер Јунајтед гостува кај Селта во првиот судир помеѓу двата тима од 1/2-финалето во...

Повеќе
April 6, 2017 - 0 Коментари

Ремито на Манчестер Јунајтед на “Олд Трафорд”, во дополнителното време, го зацврсти впечатокот дека “црвените ѓаволи” играат тешко дома под водство на Жозе Мурињо. Од 16 домашни натпревари во првенството оваа сезона сезона Манчестер Јунајтед...

Повеќе
April 4, 2017 - 0 Коментари

Монако отфрлил понуда од Манчестер Јунајтед во вредност од 110 милиони евра за младата ѕвезда Килијан Мбапе, тврдат француските медиуми. “Црвените ѓаволи” се единствениот клуб кој упатил конкретен предлог за играчот, кој е поврзуван за...

Повеќе