Преглед на "Manchester United" Tag
June 24, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Манчестер Јунајтед успеа да го “украде” главниот скаут на екиапта на Јувентус, Хавиер Рибалта. Рибалта долги години работеше во Јувентус и беше најзаслужен за пронаоѓање на голем број на таленти. Како и да...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Манчестер Јунајтед понуди 175 милиони фунти и голманот Давид де Геа, за најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Шпанскиот голман подолго време е посакуван на “Сантијаго Бернабеу”, но “црвените ѓаволи” не сакаа...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед го претстави првото засилување за ова лето, кое дојде од Бенфика, централниот дефанзивец Виктор Линделоф. Според медиумите на Островот, “црвените ѓаволи” платија за швеѓанецот 31 милион фунти. 22-годишниот шведски репрезентативец беше блиску до...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

8ми август е денот кога Скопје ќе биде центарот на светот. Два гиганти предводени од Кристијано Роналдо и Пол Погба ќе ги кршат копјата на Телеком Арената за не помалку значајната титула во Супер Купот...

Повеќе
June 10, 2017 - 0 Коментари

Голгетерот број 1 на Манчестер Јунајтед за сезоната 2016/17 – Златан Ибрахимовиќ, беше ослободен од клубот. “Црвените ѓаволи” го привлекоа 35-годишниот швеѓанец во почетокот на минатата сезона, но откако тој ги скина вкрстените врски во...

Повеќе
June 4, 2017 - 0 Коментари

По вчерашната разврска во Лигата на Шампионите познат е и противникот на Манчестер Јунајтед во рамките на Супер Купот на УЕФА. На 8. август на Телеком Арената во Скопје силите ќе ги одмерат Манчестер Јунајтед...

Повеќе
June 2, 2017 - 0 Коментари

Откако претходната недела се појавија гласини дека Манчестер Јунајтед понудиле 40 милиони евра, а екипата на Интер побарала 55 милиони евра, Газета дело Спорт денеска објави дека Црвените Ѓаволи ја приближиле понудата до бараната и...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Шпанскиот репрезентативец Андер Ерера сака да ја продолжи својата кариера на Олд Трафорд. Подолго време се шпекулираше дека шпанска Барса е заеинтересирана за ангажман на фудбалерот, a дури и официјални лица на клубот имале контакт...

Повеќе
May 28, 2017 - 0 Коментари

Се посилни се шпекулациите според кој Иван Перишиќ сака да потпиште со Манчестер Јунајтед. Според италијанските медиуми и Манчестер Јунајтед е заинтересиран за неговите услуги за што му понудиле годишна плата од 7 милиони евра....

Повеќе
May 26, 2017 - 0 Коментари

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го победиja Ајакс во финалеро во Лигата на Европа со 2:0 и на тој начин се квалификуваа за Лигата на шампионите. После натпреварот, Мурињо им пријде на играчите на Ајакс и...

Повеќе
May 25, 2017 - 0 Коментари

Trophies won in Season 2016-17: Klopp+ Guardiola+ Pochettino = 0 Jose Mourinho = 3 The Special One #MUFC pic.twitter.com/TvH8L89WGa — Theatre of Dreams (@MUFC_621958) 24 May 2017 Jose Mourinho's first season as Manchester United manager:...

Повеќе
May 25, 2017 - 0 Коментари

По вчерашната победа над Ајакс, екипата на Манчестер Јунајтед е првиот патник на Супер Купот на УЕФА кој во август ќе се одигра на Телеком Арената во Скопје. Натпреварот закажан за 8. август ќе се...

Повеќе
May 24, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Манчестер Јунајтед ја освои Европа Лигата откако предмалку во Стокхолм со 2-0 славеше над екипата на Ајакс. Натпреварот започна со иницијатива на Манчестер Јунајтед, иницијатива која  вроди со плод во 18. минута кога...

Повеќе
May 24, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, финале: Ајакс – Манчестер Јунајтед Стадион: “Френдс Арена”, Стокхолм Судија: Дамир Скомина, Словенија Почеток: 20:45 часот Почетни состави: Ајакс: Онана, Велтман, Санчез, Лигт, Ридевалд, Класен, Шоне, Злиеч, Траоре, Долберг, Јунес Манчестер Јунајтед: Ромеро,...

Повеќе
May 24, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, финале: Ајакс – Манчестер Јунајтед Стадион: “Френдс Арена”, Стокхолм Судија: Дамир Скомина, Словенија Почеток: 20:45 часот Вечерва во 20:45 часот екипите на Ајакс и Манчестер Јунајтед ќе се соочат еден против друг во...

Повеќе
May 19, 2017 - 0 Коментари

Андер Ерера ја доби наградата за најдобар играч на Манчестер Јунајтед за минатата сезона. 27-годишниот играч е победник при гласовите на приврзаниците, и се најде пред Антонио Валенсија и голгетерот на тимот Златан Ибрахимовиќ. Така...

Повеќе