Преглед на "металург" Tag
October 19, 2017 - 0 Коментари

Горење во Скопје славеше против Металург во Сеха Лигата со 29:24 (16:14). Новодојденецот Поточник беше најефикасен кај победникот со пет гола, додека Халил Јагањац постигна шест гола за Металург, а Димитриоски и Анџелиќ постигнаа по четири...

Повеќе
October 16, 2017 - 0 Коментари

Нашите претставници во ЕХФ Лигата на шампионите запишаа победи, Вардар против големата Барселона дома, а Металург на гостински терен, кај Чеховски Мердведи. Европскиот шампион Вардар не губи на домашен терен и оваа сезона, дури ниту...

Повеќе
October 14, 2017 - 0 Коментари

Ракометарите на Металург во петтото коло ја остварија втората победа во  ЕХФ Лигата на шампионите, и прва на гостински терен и повторно без Лино Червар. Вице-шампионот славеше со 32:26 (15:15) на гостувањето кај Чеховски Медведи Халил Јагањац...

Повеќе
October 9, 2017 - 0 Коментари

Интересно нашите претставници во ЕХФ Лигата на шампионите ремизираа на гостински терен, европскиот шампион Вардар одигра 26:26 (14:13) кај ПИК Сегед, а Металург прокоцна победа кај Мотор Запорожје 28:28 (12:18). Нант на нашиот Кирил Лазаров го диктираше...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Ракометарите на Металург ремизираа со Мотор Запорожје среде Украина, без тренерот Лино Червар и македонскиот бек Филип Кузмановски во екипата, во голема драма на крајот 28:28 (12:18). Натпреварот започна за Металург одлично и на средината...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Ракометарите на Металург ја запишаа првата победа сезонава во ЕХФ Лигата на шампионите, иако сите ги отпишаа по кој знеа кој пат. По серијата од два порази, од Монтпелиер и Бешикташ, тимот од Автокоманда на...

Повеќе
September 30, 2017 - 0 Коментари

Ракометарите на Металург ја запишаа првата победа сезонава во ЕХФ Лигата на шампионите, иако сите ги отпишаа по кој знеа кој пат. По серијата од два порази, од Монтпелиер и Бешикташ, тимот од Автокоманда на...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот ракометар на Металург, Предраг Вејин, повторно ќе го носи дресот на шпански Адемар од Леон. Вице-шампионот на Шпанија се враќа на големата етапа, играјќи во Лигата на шампионите оваа сезона, така што ќе биде...

Повеќе
July 15, 2017 - 0 Коментари

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го одреди календарот за новата сезона во Лигата на шампионите во која нашиот шампион Вардар ќе го брани трофејот. “Црвено-црните” се во првата група заедно со Барселона, Рајн Некар Левен, ПИК...

Повеќе
July 7, 2017 - 0 Коментари

Унгарија и Босна и Херцеговина ќе останат без претставници, а Србија се враќа со две екипи во СЕХА Гаспром лигата за сезоната 2017/2018, која почнува на 29-ти август! Унгарскиот шампион Веспрем и шампионот на Босна...

Повеќе
July 5, 2017 - 0 Коментари

Македонскиот репрезентативец Никола Костески си замина од вице-шампионот Метаклург, и од следната сезона ќе го носи дресот на турскиот Селкаспор Ескишехир. За десното крило ова ќе биде прво меѓународно искуство, откако досега настапуваше само за...

Повеќе
June 24, 2017 - 0 Коментари

Металург повторно ќе биде дел од ЕХФ Лигата на шампионите, за осми пат во својата историја, и шести пат едноподруго, а Македонија повторно ќе биде претставена од два клубови. Металург повторно ќе биде дел од...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Средниот бек на Металург Немања Младеновиќ потпиша со романска Констанца. 22 годишниот српски интернационалец потпиша две годишен договор. Претходната сезона ја мина во Скопје, откако претходно играше за германски Гумерсбах и француски Сесон Рен. Тој...

Повеќе
June 5, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
May 27, 2017 - 0 Коментари

Металург забележа нова победа во ракометната Суперлига откако го совлада Борец со 37:24, во рамките на деветтото коло од македонскиот шампионат. До нова победа дојде и лидерот и веќе сигурен шампион Вардар кој немаше проблеми...

Повеќе
May 20, 2017 - 0 Коментари

Вардар обезбеди финале во ракометниот Куп на Македонија, откако го совлада Металург во полуфиналето со 31:30. Еурофарм Работник е противникот на “црвено-црните”во спорот за титулата, кои го совладаа Охрид 26:18, за прво историско Куп-финале, со...

Повеќе