Преглед на "Милан" Tag
August 16, 2017 - 0 Коментари

На оригинален начин Шкендија испрати порака до Милан. Започнувајќи го видеото со “Почитуван Милан”, Шкендија ги прикажа сите сличности и разлики помеѓу овие два клуба, но и зошто Шкендија и Тетово не треба да бидат...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Милан продолжува да удира на камен во обидите да ги обезбеди услугите на уште еден напаѓач до крајот на трансфер прозорецот. Уште едно име кое се поврзуваше со трансфер во насока “Сан Сиро”,...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

По Супер Купот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, следи нов фудбалски спектакл, откако Вардар и Шкендија ги добија противниците во плеј-офот во Лигата на Европа. Европскиот гигант и најтрофеен клуб во светот...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Милан и официјално стави тројца играчи на трансфер листата на клубот. Станува збор за напаѓачот Карлос Бака, плејмеркерот Хозе Соса и стоперот Габриел Палета. Интерес кон Бака има од страна на Олимпик Марсеј. Французите сепак...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Изминатите сезони поради лошите резултати Милан мака мачеше да го наполни Сан Сиро. Сепак благодарение на одличниот трансфер пазар, Милан за реванш натпреварот од Европа Лигата продаде речиси 60 илјади билети. Оваа вест ја потврди...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Милан во сегашниот прозорец на трансфер ангажираше 10 нови фудбалери, а три од нив во средниот ред (Хакан Чалханоглу, Френк Кеси и Лукас Биља. Јасно е дека сега ќе се продаваат играчи кои играат во...

Повеќе
July 26, 2017 - 0 Коментари

Младиот играч Ренато Санчез ја потврди желбата да го напушти Баерн Минхен само година по трансферот од Бенфика. Португалецот кој стана Европски шампион е разочаран што е резерва и е убеден дека во Милан –...

Повеќе
July 23, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамеjaнг одбил да го продолжи договорот со германскиот клуб, бидејќи сака да биде трансфериран во италијанскиот Милан. Од Милан последно подготвуваат 60 милиони за голгетерот и се надеваат Дортмунд...

Повеќе
July 18, 2017 - 0 Коментари

По 10-те засилувања за Милан, ова лето на прагот е и 11-то, кое од Миланело изјавија дека ќе биде напаѓач и тоа од околу 80 милиони евра. Првата цел Пјер Емерик Обамејанг е прескапа, бидејќи...

Повеќе
July 16, 2017 - 0 Коментари

Милан доведе веќе 10 засилувања ова лето, и досега потроши цели 223 милиони евра, со кои беа купени Матео Мусакио од Виљареал (18 милиони), Френк Кеси и Андреа Конти од Аталанта (28 односно 24 милиони), Рикардо...

Повеќе
July 16, 2017 - 0 Коментари

Лукас Биља е нов фудбалер на Милан, а уште на првата средба со навивачите на Милан се избрука. Имено при делењето на автограми тој ги поздрави навивачите со “Форца Лацио”, за веднаш потоа да се...

Повеќе
July 15, 2017 - 0 Коментари

Лукас Биља е нов играч на Милан, кои платија 17 милиони евра плус 3 милиони во бонуси на Лацио. Играчот од средниот ред ќе потпише договор за три години, со кој ќе заработи 3,5 милиони...

Повеќе
July 14, 2017 - 0 Коментари

Досега во тековниот трансфер период најмногу пари потроши Милан – цели 158 милиони евра, со кои беа купени Матео Мусакио од Виљареал (18 милиони), Френк Кеси и Андреа Конти од Аталанта (28 односно 24 милиони), Рикардо...

Повеќе
July 11, 2017 - 0 Коментари

По неколку недели тензии меѓу Џанлуиџи Донарума и Милан конечно вечерва голманот потпиша нов договор со клубот, кој е до 2021 година. Досегашното договор истекуваше во летото 2018 година, што значеше дека “росонерите” ќе требаше...

Повеќе
July 11, 2017 - 0 Коментари

Италијанскиот гигант Милан понудил 60 милиони евра за голгетерот на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамеjaнг. Германскиот клуб сепак засега отстапува oд предлогот, бидејќи не сака да се раздели со габонецот за помалку од 80 милиони...

Повеќе
July 10, 2017 - 0 Коментари

Верувале или не, славниот Сер Алекс Фергусон беше на кормилото на Манчестер Јунајтед до 2013 година, а “ѓаволи” се до денешен ден, потрошија дури 733 милиони долари за нови играчи. Најскапите се Пол Погба (105...

Повеќе