Преглед на "Монпеље" Tag
May 27, 2018 - 0 Коментари

Нашиот шампион и сеуште актуелен европски шампион Вардар не успеа да се пласира во големот финале од ЛШ на Ф4 турнирот во Келн, откако беше поразен од францускиот тим Монпеље со 28-27. Со тоа, Вардар...

Повеќе
May 26, 2018 - 0 Коментари

Долгоочекуваниот викенд за македонската јавност конечно дојде на програмата! Македонскиот и сеуште актуелниот европски шампион Вардар повторно дојде во Келн исто како претходната година со надеж дека повторно ќе стигне до европската круна....

Повеќе
October 1, 2016 - 0 Коментари

Тимот на Монако славеше со 7:0 како гостин кај Метц во натпревар од осмиот круг на Лига 1. Уште во првиот дел резултатот веќе беше 3:0 во корист на гостите. Прво Тома Лемар го отвори...

Повеќе
March 27, 2016 - 0 Коментари

Рајн Некар на Борко Ристовски беше елиминиран од Загреб на Велко Маркоски во 1/8 финалето во ракометната Лига на Шампиони, откако хрватите ја анулираа онаа негатива од првиот натпревар на свој терен кога германците славеа...

Повеќе
February 15, 2015 - 0 Коментари

Македонскиот машки ракометен клуб одигра уште еден одличен натпревар во Лигата на шампионите. Во СЦ “Јане Сандански” беше совладан францускиот вицешампион Монпеље, а еден од најзаслужните за оваа победа беше левото крило Тимур Дибиров. Тој постигна 12...

Повеќе
February 14, 2015 - 0 Коментари

Во претпоследното деветто коло од групата Ц во машката ракометна Лига на шампионите, македонската екипа на Вардар вечерва дојде и до шестата победа постигната пред една одлична атмосфера во СЦ “Јане Сандански“ над францускиот состав...

Повеќе
February 13, 2015 - 0 Коментари

Ракометарите на Монпеље ја направија последната подготовка пред утрешниот меч со Вардар во 9. коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Вечерва тренираа Французите во Спортскиот Центар “Јане Сандански“, ја почувствуваа салата и ги...

Повеќе
February 12, 2015 - 0 Коментари

Денеска се одржа прес-конференција по повод натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу РК Вардар и Монпеље. “Црвено-црните“ со евентуален бод или два на мечот кој ќе се одигра в сабота (14.02.1025 год., 19:00 ч.) против...

Повеќе
February 10, 2015 - 0 Коментари

Денеска од 12:00 ч. стартуваше продажбата на билетите за за последниот меч од групната фаза од ЛШ помеѓу Вардар и Монпеље. Како што информираат од РК Вардар сите заинтересирани кои сакаат да го гледаат натпреварот...

Повеќе
January 24, 2015 - 0 Коментари

Се одиграа четири натпревари од 22. коло во најсилното француско фудбалско првенство, составот на Монако продолжува со добрите игри оваа сезона, дојде до 11-от триумф (втор по ред), остварен на гостуањето кај Лил. Монпеље  ја...

Повеќе
January 14, 2015 - 0 Коментари

Во рамките од 14 коло во најдобрата француска одбојкарска лига во машка конкуренција, составот на Монпеље загуби на домашен терен од Шамон со резултат 2:3 по сетови 25:17, 25:22, 22:25, 21:25 и 14:16. Во деветтиот...

Повеќе
December 20, 2014 - 0 Коментари

Во рамките од 12. коло во најсилното француско одбојкарско првенство во машка конкуренција составот на Монпеље загуби на домашен терен од Лион со резултат 0:3 по сетови 19:25, 21:25, 16:25. За домаќините најефикасни беа Шнидер...

Повеќе
December 5, 2014 - 0 Коментари

Во рамките од деветтото коло Монпеље го претрпе четвртиот пораз овојпат на гостински терен од Ст. Назар со резултат 3:0 по сетови 25:16, 25:19, 25:22 за еден час и 22. минути игра. За домаќините доминираа...

Повеќе
November 20, 2014 - 0 Коментари

Во својот седми натпревар оваа сезона во најдобрата машка француска одбојкарска лига, составот на Монпеље доживеа пораз од послаборангираниот Буве на гостински терен со резултат 3:0 по сетови (25:22, 25:20, 25:19). Македонскиот интернационалец Александар Милков...

Повеќе
November 9, 2014 - 0 Коментари

Во петтото коло од најдобрата француска одбојкарска лига во машка конкуренција, екипата на Монпеље стигна до четвртата победа оваа сезона, овојпат на домашен терен против Нант Резе со резултат 3:2 по сетови 22:25, 25:22, 25:20,...

Повеќе
November 2, 2014 - 0 Коментари

Во рамките од четвртото коло во најсилната француска одбојкарска лига (ЛНВ), екипата на Монпеље стигна до третата победа во оваа натпреварувачка сезона. На гостински терен во еден драматичен меч исполнет со пет сета славеше Монпеље...

Повеќе