Преглед на "Мото-Крос" Tag
February 22, 2016 - 0 Коментари

Нашиот најдобар мото-крос возач низ историјата на Македонија, Христиан Илиоски стартуваше со подготовките пред почетокот на новата сезона во мото-крос. Илиоски како и пред почетокот на секоја сезона, така и во оваа влегва со многу...

Повеќе
April 2, 2015 - 0 Коментари

Младиот битолски мото ас, Христијан Илиоски се соочува со истите проблеми како и претходните неколку години пред почетокот на новата сезона од Источноевропскиот шампионат која стартува на 4 април во Јаница, Грција. Иако е вицешампион...

Повеќе
December 2, 2014 - 0 Коментари

Христиан Илиоски в четврток треба да замине во соседна Србија во Белград каде треба да го добие пехарот за освоениот пласман во мото-крос,  во југо-источната категорија. Христиан кој веќе долго време нема конкуренција во Македонија,...

Повеќе
July 20, 2014 - 0 Коментари

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски (Мицибуши Лансер) го освои третото место на трката во Словачка како дел од евро шампионатот на ридски патеки. И покрај сите пехови (проблеми со менувачот) кои ги имаше заедно со членовите...

Повеќе
July 13, 2014 - 0 Коментари

Марк Маркес ја продолжи страшната доминација (41:41:664 мин.) и на деветтата трка од сезоната во МотоГП шампионатот, запишувајќи ја и деветтата победа по ред. На второто место заврши Дани Педроса (+1.466 сек.) кој исто така...

Повеќе
July 12, 2014 - 0 Коментари

Марк Маркес повторно обезбеди пол-позиција. Возачот на Репсол Хонда на патеката “Захсенринг“ во Германија го имаше најбрзиот круг со вкупно време 01:20.937 мин., па в недела од 14:00 ч. ќе стартува од првото место. Шпанецот...

Повеќе
July 5, 2014 - 0 Коментари

Возачот на Мерцедес, Германецот Нико Розберг, ќе стартува од пол-позицијата во деветтата трка на овогодинешниот Формула 1 шампионат, која ќе се вози за Големата награда на Велика Британија на Силверсоун в недела. Розберг до четвртата...

Повеќе
July 1, 2014 - 0 Коментари

На првата трка во МХ1 во Голобаре (Србија) македонскиот мото-крос натпреварувал Христијан Илиоски го освои второто место зад хрватскиот претставник Хрвоје Карас, додека на втората трка заврши како третопласиран и вкупно на крајот од денот...

Повеќе
June 29, 2014 - 0 Коментари

Се одржа седмата рунда во рамките од Европското првенство на ридски патеки на патеката “Копа Паолино Теодори“ во Асколи (Италија). Македонскиот автомобилист стигна до првото место со време од 5:28:630 како збир од двете возења...

Повеќе
June 28, 2014 - 0 Коментари

Неверојатниот Марк Маркез ја оствари и осмата победа во низа по одличната трка на холандско тло на патеката Асен, втор заврши Андреа Довициозо, додека трет Дани Педроса. Довициозо, членот на Дукати заостана повеќе од шест...

Повеќе
June 28, 2014 - 0 Коментари

Шпанскиот возач во квалификациите во Асен извозе најдобро време (01:33.653 мин.) и ќе стартува од првата позиција на Големата награда на Холандија во рамките од МотоГП шампионатот. Следуваат двајцата членови на Репсол Хонда, Марк Меркез...

Повеќе
June 22, 2014 - 0 Коментари

Овој викенд се одржа Европскиот шампионат во мотокрос во Сливен (Бугарија), трка која доби лиценца и за наредните три години. Делегатот на ФИМ од Словенија, Херман Уколич беше задоволен од одличната организација во класите ЕМХ...

Повеќе
June 18, 2014 - 0 Коментари

Македонската Џиу-Џица Федерација ги објави следните активности во наредниот период прикажани на својата официјална фејсбук страница. В четврток (19.06.2015) ќе има семинар во клубот за џиу џица “Осенсеи” Штип. Во петок (20.06.2014) екипи ќе заминат...

Повеќе
June 15, 2014 - 0 Коментари

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе ја оствари четвртата победа во рамките од групата Н во шестата трка од Европскиот шампионат на ридски патеки која се возеше во Лиманова (Полска), иако му откажа моторот пред...

Повеќе
June 15, 2014 - 0 Коментари

Марк Маркез практично е незапирлив оваа сезона во МотоГП шампионатот. Иако не стартуваше од пол-позицијата, низ трката напредуваше и дојде до првото место со вкупно време 42м56.914 с. На втората позиција заврши Валентино Роси, додека...

Повеќе
June 14, 2014 - 0 Коментари

Беше прекината импресивната серија на Марк Маркес од шест последовалтени победи во квалификациите на светскиот МотоГП шампионат, откако заврши на третото место во пресрет на Големата награда на Каталуња. Овојпат пол-позицијата ја освои тимскиот колега...

Повеќе