Преглед на "Nant" Tag
May 27, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Нант, која е најголемото изненадување во Лигата на шампионите во ракомет оваа сезона, продолжува да ја испишува својата историја, победувајќи го големиот ПСЖ во полуфиналето и обезбедувајќи пласман во големото финале!...

Повеќе
July 26, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Нант му ја исполни желбата на Клаудио Раниери и во своите редови го доведе голманот на Фиорентина Чипријан Татарушану. Татарушану беше прв на листата на желби за голманската позиција, а романскиот репрезентативец е...

Повеќе
February 4, 2016 - 0 Коментари

По новата победа на ПСЖ синоќа, над Лориен (3-1), момците на Лорен Блан веќе направија серија од 33 натпревари без пораз, што е рекорд во Франција, а еве кој го држи рекордот во Европа. 19. Борусија...

Повеќе
February 7, 2015 - 0 Коментари

Во рамките од 19. коло во најсилното француско одбојкарско првенство во машка конкуренција составот на Ајачио стигна до нов триумф на гостувањето кај Нант Резе со резултат 2:3 по сетови 13:25, 25:23, 25:22, 17:25, 13:15....

Повеќе
December 15, 2014 - 0 Коментари

Сениорската машка репрезентација на Македонија на чело со селекторот Ивица Обрван го потврди играњето на турнирот во Франција, на почетокот од јануари 2015 година каде уште ќе играат и репрезентациите на Франција, Алжир и Русија....

Повеќе
November 2, 2014 - 0 Коментари

Иако македонскиот фудбалски интернационалец беше најавен во составот од 19. играчи во Рен за мечот со Нант на гостински терен, сепак стручниот штаб поради фактот што е дозволено да има до 18 фудбалери самиот список,...

Повеќе
November 1, 2014 - 0 Коментари

Македонскиот фудбалски интернационалец Ѓоко Зајков по втор пат оваа сезона во најсилната француска лига (Лига 1) се наоѓа во првиот тим на Рен. Првиот пат на клупата за резервни играчи се најде во победата над...

Повеќе