Browsing the "НБА Типови" ТАГОВИ
March 12, 2018 - 0 Comments

Во НБА лигата се играат последните неколку натпревари од регуларниот дел на сезоната. Тимовите веќе ја креваат формата, борејќи се за што подобар пласман на табелата и добивање на полесен противник во разигрувањето....

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Comments

Вечерва во Стејплс центарот ќе се сретнат екипите на ЛА Лејкерс и Орландо Меџик....

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Comments

По еднонеделна пауза поради All Star натпреварот во НБА, вечерва се враќаат натпреварите од регуларниот дел во НБА лигата. Оваа пауза им беше добредојден на сите, поготово на играчите, кои со нови сили ќе тргнат...

Повеќе