Преглед на "NBA" Tag
April 25, 2014 - 0 Коментари

Погледнете ги десете најдобри поени, кој ја победија сирената и му донесоа победа на својот тим....

Повеќе
April 21, 2014 - 0 Коментари

Потези кои ја обележаа вчерашната вечер во НБА лигата, одбојката на Олдриџ, како Тони Паркер го “заледи” бекот на Далас, Џоф МекРобертс “леташе” преку “Бирдман” Андерсон! Тоа се само дел од најдобрите потези на вчерашните...

Повеќе
April 20, 2014 - 0 Коментари

Вчерашните натпревари го отворија плеј-офот во НБА лигата, а како по правило, во него се “засилуваат” одбраните и значително е тешко да се забавува публиката со атрактивни потези, но кошаркарите во НБА се потрудија и...

Повеќе
April 19, 2014 - 0 Коментари

Поените од огромна одалеченост многу често се случуваат во НБА лигата, а еве ги најдобрите десет од регуларниот дел од сезоната.  ...

Повеќе
April 18, 2014 - 0 Коментари

Дресот на кошаркарот на Мајами, Леброн Џејмс повторно оваа сезона е најпродаван во НБА лигата, објавено е денеска од тоа натпреварување. “Многу ми значи тоа што имам толку фанови, кои сакаат да го носат мојот...

Повеќе
April 14, 2014 - 0 Коментари

Кошаркарот на Бруклин Нетс ја навикна публиката на одлични шутеви за три поени, но на натреварот со Орландо покажа дека знае многу атрактивно и да забива. Уживајте…...

Повеќе
April 10, 2014 - 0 Коментари

Не е Мајкл, но е ДеАндре Џордан. Минатата година неговото забивање беше прогласено за потег на годината во НБА лигата, синоќа со два слични потези против Оклахома покажа дека тоа му е специјалност....

Повеќе
April 4, 2014 - 0 Коментари

Иако синоќа во НБА лигата беа одиграни само два натпревари, беа видени многу одлични потези, а се издвоија на Дурант, Вестбрук, Барнс и Колсон. Уживајте…...

Повеќе
March 22, 2014 - 0 Коментари

Многу возбудливи натпревари и одлични потези имаше вчера во НБА лигата, а во наредниот прилог можете да ги погледнете најдобрите десет. Без дилеми, најмногу се истакнаа Реј Ален и Маркиф Морис. Уживајте…...

Повеќе
February 18, 2014 - 0 Коментари

Mакедонското знаме благодарение на нашиот Перо Антиќ беше развиорено на паркетот во Њу Орлеанс, за време на главната вечер од Ол Старот. Антиќ поради повреда на зглобот, не настапи во петокот на натпреварот “Ѕвездите во...

Повеќе
February 15, 2014 - 0 Коментари

Капитенот на Македонската репрезентација поради повредата не настапи на синоќешниот прв ден од Ол Стар викендот во НБА, но беше дел од екипата на дебитанти, која на крајот ги совлада играчите кои се втора година...

Повеќе
February 6, 2014 - 0 Коментари

Вистинско чудо е што Блејк Грифин oстанa неповреден, после овој неспортски прекршок на Грег Оден…  ...

Повеќе
January 30, 2014 - 0 Коментари

Кошаркарот на Филаделфија погоди од тешка позиција во Бостон, па така им ја донесе победата на својот тим. Тоа беше и потег на вечерта во НБА лигата…...

Повеќе
January 30, 2014 - 0 Коментари

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ успеа да влезе во малкумината избраници и ќе биде дел од Ол Страр викендот, кој ќе се одржи од 14 до 18 февруари во Њу Орлеанс. Американските тренери го наградија нашиот...

Повеќе
November 22, 2013 - 0 Коментари

Од оваа година и Македонија има свој претставник во НБА лигата, со ваша помош тој може да стигне и до Ол стар тимот. Според гласовите од претходната сезона, на Антиќ ќе му бидат потребни околу...

Повеќе
November 14, 2013 - 0 Коментари

Кошаркарот на Индијана Ланс Стефансон доби техничка грешка во дуелот со Мемфис поради “измамата” која ја направи во дуел со противничкиот играч. Сепак тоа не го спречи до крајот на натпреварот да запише “трипл-дабл” –...

Повеќе