Преглед на "NBA" Tag
January 30, 2014 - 0 Коментари

Кошаркарот на Филаделфија погоди од тешка позиција во Бостон, па така им ја донесе победата на својот тим. Тоа беше и потег на вечерта во НБА лигата…...

Повеќе
January 30, 2014 - 0 Коментари

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ успеа да влезе во малкумината избраници и ќе биде дел од Ол Страр викендот, кој ќе се одржи од 14 до 18 февруари во Њу Орлеанс. Американските тренери го наградија нашиот...

Повеќе
November 22, 2013 - 0 Коментари

Од оваа година и Македонија има свој претставник во НБА лигата, со ваша помош тој може да стигне и до Ол стар тимот. Според гласовите од претходната сезона, на Антиќ ќе му бидат потребни околу...

Повеќе
November 14, 2013 - 0 Коментари

Кошаркарот на Индијана Ланс Стефансон доби техничка грешка во дуелот со Мемфис поради “измамата” која ја направи во дуел со противничкиот играч. Сепак тоа не го спречи до крајот на натпреварот да запише “трипл-дабл” –...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

Коби Брајант, првата ѕвезда на НБА и Лос Анџелес Лејкерс, се уште не знае кога ќе се врати на паркетот. Колку за потсетување Коби, по операцијата на Ахиловата тетива, и проблеми со коленото веќе пола...

Повеќе
October 8, 2013 - 0 Коментари

Првиот натпревар во предсезоната Перо Антиќ со тимот на Аталанта го одиграа против актуелниот првак Мајами Хит и загубија со 5 поена разлика (92:87). Антиќ играше 16 минитуи во кој постигна 3 поена, 4 скока...

Повеќе