Преглед на "Nikola Karabatic" Tag
May 27, 2018 - 0 Коментари

ПСЖ важеше за најголем фаворит за титулата во ЛШ на Ф4 во Келн, но оваа година во полуфиналето налетаа на нова македонска пречка, откако претходната година загубија во финалето од нашиот шампион Вардар. Сега ѕвездите од...

Повеќе
October 19, 2014 - 0 Коментари

Во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите, екипата на Барселона после трите стартни победи го одигра и првото реми на гости кај Колдинг со резултат 27:27, иако на полувремето имаше разлика од два...

Повеќе