Преглед на "ozil" Tag
October 16, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
January 16, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
February 13, 2016 - 0 Коментари

По одбивањето да потпише нов контакт со Арсенал, шпанска Марка објави дека Месут Озил е пред трансфер во Барселона.  Озил сака да ја освои Лигата на Шампионите, но таква можност не гледа во Арсенал  и...

Повеќе
January 18, 2016 - 0 Коментари

Во вчерашниот натпревар помеѓу Стоук и Арсенал, игачот на Арсенал, Месут Озил во дуел со играчите на домаќините се здоби со повреда на ногата. Сепак навивачите на Арсенал не треба да се загрижени, бидејќи како...

Повеќе
October 13, 2014 - 0 Коментари

Како што пренесува Еуроспорт, Месут Озил би можел во јануари да се раздели со Арсенал. За таква зделка очигледно ништо против нема ниту Арсенал кој не е презадоволен од учинокот на германецот со турско потекло,...

Повеќе
October 8, 2014 - 0 Коментари

Германскиот репрезентативец и играч на Арсенал, Месут Озил, спрема сооптешнието на германската фудбалска репрезентација ќе биде надвор од терените најмалку три месеци. Овој 25. годишен фудбалер се здоби со сериозна повреда на левото колето и...

Повеќе
September 27, 2014 - 0 Коментари

Месут Озил е од оние фудбалери кои имаат специфичен ритуал пред да излезат на терен, и вели строго се придржува до тоа. Прво, специфично ги врзува копачките, прво левата, затоа што е левучар, а потоа...

Повеќе
September 22, 2014 - 0 Коментари

Англискиот премиерлигаш се договори со Реал Мадрид за трансфер на играчот за цена од 11. милиони фунти. Германскиот фудбалер Сами Кедира ќе заигра во Арсенал по Нова година, објавуваат шпанските медиуми. Според информациите од Островот...

Повеќе
July 18, 2014 - 0 Коментари

Холандскиот стручњак без посредство на менаџер се договарал со Јунајтед за личните услови и без проблем ги издејствувал сите точки од посакуваниот договор. Во еден дел од договорот, Ван Гал побарал место провизија за менаџер...

Повеќе
July 13, 2014 - 0 Коментари

Еден месец фудбал, на моменти слаб, но изненадувачки со задоволителен број голови на стартот, без изразит фаворит, но со убиствена Германија, глутница аргентински волци кои мора „да касаат“ за да победуваат и траорен Бразил кој...

Повеќе