Преглед на "Paris Saint-Germain" Tag
May 27, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Нант, која е најголемото изненадување во Лигата на шампионите во ракомет оваа сезона, продолжува да ја испишува својата историја, победувајќи го големиот ПСЖ во полуфиналето и обезбедувајќи пласман во големото финале!...

Повеќе
May 9, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Париз Сен Жермен го освои трофејот во Купот на Франција, обединувајќи ги сите три домашни титули, откако претходно го освои и вториот домашен куп, како и титулата во францускиот шампионат....

Повеќе
April 17, 2018 - 0 Коментари

По рекордните трансфери на Нејмар и Килиан Мбапе во нападот, екипата на ПСЖ реши примарен таргет да биде ангажман на екстра голман во текот на летото....

Повеќе
March 25, 2018 - 0 Коментари

Поранешниот капитен и сегашен директор во раководната структура на Барселона, Карлес Пујол вели дека не би го изненадило доколку поранешниот играч на Барселона, Нејмар биде ново летно засилување за лутиот и вечен ривал на “каталонците”,...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Европскиот и светски првак Реал Мадрид уште еднаш покажа дека оваа екипа игра извонредно во елитното натпреварување Лигата на шампиони, за што доволноговори податокот дека две години по ред го освојуваат ова натпреварување....

Повеќе
March 6, 2018 - 0 Коментари

Париз Сен Жермен и Реал Мадрид ќе ги одмерат силите на “Паркот на принцовите” во реваншот од осминафиналето од Лигата на Шампионите....

Повеќе
February 27, 2018 - 0 Коментари

Повредата што најскапиот фудбалер на денешницата, Нејмар ја заработи на неделниот дерби натпревар во францускиот шампионат против Олимпик Марсеј е сериозна и Бразилецот со сигурност ќе го пропушти клучниот дуел за ПСЖ, реваншот од осминафиналето...

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

Најдобриот бразилски фудбалер и еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Нејмар е атракција како на фудбалските терени, така и надвор од нив....

Повеќе
February 21, 2018 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед би можел да има корист од интересот и желбата на Реал Мадрид за доведување на Нејмар. Имено, за да собере доволно средства за да го реализира спектакуларниот трансфер на Нејмар, Флорентино Перез ќе му дозволи на...

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Спортскиот директор на Рома, Рамон Родригез Вердехо, познат на пошироката јавност како Мончи, призна дека римскиот клуб морал да го продаде Мохамед Салах, но жали бидејќи смета дека можел да изнуди многу повисока цена за...

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Париз Сен Жермен забележа пораз во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите на гостувањето кај актуелниот европски првак Реал Мадрид на Сантијаго Бернабеу....

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид уште еднаш покажа кој е “крал” во Лигата на шампионите, победувајќи го ПСЖ со 3-1 во првиот осминафинален натпревар одигран во Мадрид на”Сантијаго Бернабеу”....

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Фудбалерите на ПСЖ први дојдоа во водство на гостувањето на Сантијаго Бернабеу со голот на Адриен Рабио во 33тата минута, по грешката на дефанзивците на Реал Мадрид....

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид и Париз Сен Жермен ги објавија имињата на почетните состави со кои ќе настапат на вечерашната пресметка на “Сантијаго Бернабеу” во првиот осминафинален меч од Лигата на Шампионите....

Повеќе
June 7, 2016 - 0 Коментари

Шампионот на Франција Париз Сен Жермен одлучи да го отпушти тренерот Лорен Блан и на негово место да го донесе Унаи Емери од Севиља, известува порталот “Goal.com”. Првата опција на парижаните беше Диего Симеоне, но...

Повеќе
March 15, 2016 - 0 Коментари

Десниот бек на “светците” Грегори Ван дер Вил не бил задоволен со однесувањето на Ибрахимовиќ кон соиграчите во текот на првиот дел од играта и на 15-минутна пауза за време на натпреварот против Троја, каде...

Повеќе