Преглед на "pirlo" Tag
October 9, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
February 20, 2017 - 0 Коментари

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на италијанскиот фудбал Андреа Пирло се враќа повторно во Италија. По нешто повеќе од една година Пирло повторно се враќа во Италија, но не како играч туку амбасадор. Според...

Повеќе
August 22, 2016 - 0 Коментари

Андреа Пирло го прокоментира трансферот на Пол Погба во Манчестер Јунајтед, и се сеќава на првиот тренинг во кој се појавил Погба. “Како да беше вчера, прво се погледнавме едни со други, а потоа почнавме...

Повеќе
July 29, 2016 - 0 Коментари

Англискиот Премиерлигаш, Арсенал, во натпревар кој се одигра во Сан Хозе со 2-1 ја совлада екипата составена од ѕвездите кои играат во клубовите во МЛС лигата. Во оваа екипа меѓудругите настапија Кака, Давид Виља, Пирло,...

Повеќе
March 22, 2016 - 0 Коментари

    1. Алексис Санчез и Фалкао – Ривер Плата (2007-2008)   2. Ривалдо и Јаја Туре – Олимпијакос (2005-2006)   3. Френк Лампард и Давор Шукер – Вест Хем (2000-2001) 4. Џејми Варди и...

Повеќе
March 6, 2016 - 0 Коментари

Денес започнува новата сезона во МЛС фудбалското натпреварување. Како и минатата така и оваа за титулата ќе се натпреваруваат 20 тимови, 17 од САД и 3 од Канада (Ванкувер, Монтреал и Торонто). И оваа сезона...

Повеќе
December 4, 2014 - 0 Коментари

Во продолжение проследете ги најдобрите 15. голови во минатиот месец ноември, оваа серија започнува со членот на Реал Мадрид, Родригез, а завршува со играчот на Јувентус, Пирло. Покрај двајцата споменати фудбалери, во изборот се наоѓаат...

Повеќе
November 30, 2014 - 0 Коментари

Во торинското дерби во рамките од 13. коло од најдоброто италијанско фудбалско првенство, составот на Јувентус во крајните минути успеа да извлече триумф против Торино со резултат 2:1. Поведе Јуве од пенал преку Чилеанецот Видал...

Повеќе
September 24, 2014 - 0 Коментари

Карлос Тевез е брилијантен во Јувентус, многумина критичари велат дека токму тој е силата која „Старата дама“ ја прави надмоќна во Италија, но во репрезентацијата на Аргентина го нема. За мечот против Бразил во Хонг...

Повеќе
September 22, 2014 - 0 Коментари

-Според “Тутоспорт“, Јувентус од блиску ги следи игрите на едно трио од Серија А, станува збор за Роберто Сориано, Даниеле Басели и Давиде Запакоста. Челниците на “Старата дама“ има сериозна намера да доведе барем еден...

Повеќе
September 16, 2014 - 0 Коментари

Одбранбениот фудбалер на Јувентус, Џорџо Кјелини е подготвен за денешниот натпревар од првото коло од групната фаза во Лигата на шампионите (20:45 ч.) против Малме. Кјелини се опорави од повредата и тој ќе биде во...

Повеќе
July 17, 2014 - 0 Коментари

Која е причината што така ненадејно се случија тектонски потреси во трикратниот шампион на Италија, зошто Конте така експресно си поднесе оставка во екот на трансферниот период !? Верзијата на Конте беше дека почуствувал дека...

Повеќе