Browsing the "Пливање" ТАГОВИ
February 22, 2019 - 0 Comments

Откако пред неколку дена Пелистер успеа убедливо да го совлада Тетекс со 4-1 на пријателскиот натпревар кој се одигра во Охрид на стадионот ,,Билјанини Извори”. Тогаш екипата на Дарко Крстески со трите голови на Филип...

Повеќе
February 21, 2019 - 0 Comments

Со учество на 74 екипи од Македонија, Бугарија, Србија и Романија започнува вториот по ред Пандев Куп 2019. На овој меѓународен турнир ќе земат учество над 1.500 дечиња во пет различни категории, што го прави...

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Comments

Кaсиди Кук (22) , американката која се натпреварува во скокови во вода, се најде во центарот на вниманието откако во јавноста протекоа нејзини контраверзни фотографии....

Повеќе
March 12, 2017 - 0 Comments

Не сите фудбалери успеаја да пронајдат клуб оваа зима. Така во пресрет на пролетта ова се фудбалерите со највисока трансфер вредност кој се без клуб. ИЗВОР: transfermarkt.com...

Повеќе
August 14, 2016 - 0 Comments

Легендарниот американски пливач Мајкл Фелпс се збогуваше на олимпискиот базен на најдобар можен начин. 31-годишниот Американец ја освои петтата титула од Игрите во Рио и вкупно 23-та во кариерата, откако триумфираше со штафетата на САД...

Повеќе
August 10, 2016 - 0 Comments

Американскиот пливач Мајкл Фелпс освои и минатата ноќ уште две златни медали на Олимписките игри во Рио де Жанеиро во 200 метри пеперутка и штафета четири пати на 200 слободни. Фелпс, исто така, ја достигна...

Повеќе
July 25, 2016 - 0 Comments

Денеска во Фудбалската Федерација на Македонија беа извлечени паровите од Првата и Втората Македонска Фудбалска Лига за претстојната 2016-17 сезона. Ждрепката сакаше веќе во првото коло од ПМФЛ екипите на Победа и Пелистер да го...

Повеќе
July 23, 2016 - 0 Comments

Андре Шурле Од: Волфсбург Во: Борусија Дортмунд Трансфер вредност: 30 милиони евра   Welcome to Dortmund Schü! ???? @Andre_Schuerrle pic.twitter.com/mOJhHvGncS — Marco Reus (@woodyinho) July 22, 2016 Џорџино Вајналдум Од: Њукасл Во: Ливерпул Трансфер вредност:...

Повеќе
July 20, 2016 - 0 Comments

РЕАЛ МАДРИД (Шпанија) ПОРТО (Португалија) ИНТЕР (Италија) ПСВ АЈДНХОВЕН (Холандија) ДИНАМО КИЕВ (Украина) ОЛИМПИЈАКОС (Грција) ГАЛАТАСАРАЈ (Турција) СЕЛТИК (Шкотска) БАРСЕЛОНА (Шпанија) БЕНФИКА (Португалија) АЈАКС (Холандија) ХАМБУРГЕР (Германија) ПАНАТИНАИКОС (Грција) БЕШИКТАШ (Турција) УТРЕХТ (Холандија) АТЛЕТИК БИЛБАО...

Повеќе
June 12, 2016 - 0 Comments

...

Повеќе
June 12, 2016 - 0 Comments

Во вториот денешен натпревар од групата Ц, репрезентацијата на Германија очекувано победи над репрезентацијата на Украина со 2-0. Шкодран Мустафи во 19. минута го отвори резултатот и се до 25. минута Германија имаше контрола над...

Повеќе
May 16, 2016 - 0 Comments

По победата од 2-0 над екипата на Работнички, Шкендија за прв пат во својата клупска историја го освои Купот на Македонија. На Националната Арена Филип II Македонски, гостите од Тетово уште во 8 минута преку...

Повеќе
May 7, 2016 - 0 Comments

Жална вест од Букурешт. Фудбалерот Патрик Екенг кој на вчерашниот натпревар помеѓу екипите на Динамо Букурешт и Виторул доживеа срцев удар почина. Иако беше хоспитализиран, сепак 70 минути подоцна во болница во Букурешт лекарите соопштија...

Повеќе
May 6, 2016 - 0 Comments

Трагедија се случи на натпреварот помеѓу екипите на Динамо Букурешт и Виторул. 26 годишниот фудбалер на домаќините и репрезентативец на Камерун колабираше во 63 минута од натпреварот по што во бесознание беше хоспитализиран. Од болницата...

Повеќе
April 14, 2016 - 0 Comments

Денес на Маракана во Рио де Жанеиро беа извлечени групите за фудбалскиот дел од Олимписките Игри кои во август ќе се одржат во Рио. Најинтересно се очекува да биде во групата Д каде покрај Алжир...

Повеќе
April 10, 2016 - 0 Comments

21 коло – ВМФЛ Фк Тетекс – Фк Пелистер 2:3 (2:2) Стадион: ,,Ѓорче Петров” Почеток: 16:00 часот Гледачи: 500 Главен Судија: Качевски Јован (Струга) Помошници судии: Мацевски Ацо, Бакрачески Разме и Шаќири Албрим (сите од Струга Делегат: Поп-Панев Зоран (Штип)...

Повеќе