Преглед на "poland 2017" Tag
June 26, 2017 - 0 Коментари

Македонец во идеалниот турнир на Европското Првенство за фудбалери до 21 година. Стрелецот на два гола за Македонија на овој турнир, Енис Барди сосема заслужено се најде помеѓу 11мината најдобри на ова првенство. Барди во...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Импресивен состав составен од млади, талентирани и надежни фудбалски ѕвезди. Ињаки Вилијамс, Асенсио, Суарез, Белерин се дел од ѕвездите на Шпанија кои ќе настапа вечерва против Македонија, но и на останатиот дел од европското првенсто....

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Младата репрезентација на Шпанија со 269,5 милиони евра е најскапата репрезентација на Европското првенство за фудбалери до 21 година кое овој месец се одржува во Полска. Во превод фудбалерите кои ќе настапат за Шпанија заедно...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Во пресрет на Европското првенство за фудбалери до 21 година време е за малку историја. Интересно, но ние како дел од Југославија сме првите победници на ова натпреварување. Така во 1978 година победувајќи ја Западна...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

Во петок стартува Европското Првенство за фудбалери до 21 година. Интересот за овој турнир кај нас е поголем од кога било пред се поради учеството на Македонија. Сепак интересот за овој турнир е голем и...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Во петок започнува 21то издание на Европското првенство за фудбалери до 21 година. Натпреварите од ова ЕП ќе се играат на шест стадиони во исто толку градови ширум Полска. Нашите надежни фудбалери натпреварите од групната...

Повеќе
February 21, 2017 - 0 Коментари

УЕФА ги пушти во продажба билетите за претстојното Европско првенство во фудбал за фудбалери до 21 година. Нашите млади фудбалери кои наравија голем подвиг минатата година ќе може во живо да се поддржи за три односно...

Повеќе
October 17, 2016 - 0 Коментари

Од 16 до 30 јуни следната година ќе се одржи Европското Првенство за фудбалери до 21 година, а помеѓу 12те репрезентации учество обезбедија и нашите најдобри фудбалери. Во продолжение се информации за самиот турнир и...

Повеќе
October 12, 2016 - 0 Коментари

1. Лублин, Арена Лублин (15,500) 2. Киелце, Колпортер Арена (15,500) 3. Гдиња, ГОСиР (15,153) 4. Бидгошч, Спортски Комплекс (20,247) 5. Краков, Стадион Краковија (15,016) 6. Тихи, Стадион Мијевски (15,300)    ...

Повеќе
October 12, 2016 - 0 Коментари

Покрај историскиот пласман на Македонија на Европското Првенство во Полска следната година, на истиот турнир покрај домаќинот, вчера пласман обезбедија уште осум други репрезентации, а тоа се: – Португалија – Данска – Англија – Словачка...

Повеќе
September 7, 2016 - 0 Коментари

Фудбалерите до 21 година на Португалија и Данска први обезбедија пласман на Европското Првенство кое следната година ќе се одигра во Полска. Со вчерашните победи и Португалија и Данска се зацвврстија на првите позиции во...

Повеќе