Преглед на "Polska" Tag
June 13, 2017 - 0 Коментари

Во петок стартува Европското Првенство за фудбалери до 21 година. Интересот за овој турнир кај нас е поголем од кога било пред се поради учеството на Македонија. Сепак интересот за овој турнир е голем и...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Во петок започнува 21то издание на Европското првенство за фудбалери до 21 година. Натпреварите од ова ЕП ќе се играат на шест стадиони во исто толку градови ширум Полска. Нашите надежни фудбалери натпреварите од групната...

Повеќе
March 10, 2017 - 0 Коментари

Неверојатна вест доаѓа од Полска. Некогашниот прволигаш, а сега четврто лигаш Виѓел Лоџ успеа да продаде неверојатни 15 илјади сезонски билети што е повеќе од многу големи европски клубови. Некогашниот прволигаш кој поради финансиски проблеми...

Повеќе
October 24, 2016 - 0 Коментари

Неверојатно промашување се случи на натпреварот од 13. коло од Полската Екстралига помеѓу екипите на Висла Плок и Горник Лечна. Играчот на домаќините, Меребашвили во седмата минута промаши цел гол од само неколку метри....

Повеќе
October 17, 2016 - 0 Коментари

Од 16 до 30 јуни следната година ќе се одржи Европското Првенство за фудбалери до 21 година, а помеѓу 12те репрезентации учество обезбедија и нашите најдобри фудбалери. Во продолжение се информации за самиот турнир и...

Повеќе
October 12, 2016 - 0 Коментари

1. Лублин, Арена Лублин (15,500) 2. Киелце, Колпортер Арена (15,500) 3. Гдиња, ГОСиР (15,153) 4. Бидгошч, Спортски Комплекс (20,247) 5. Краков, Стадион Краковија (15,016) 6. Тихи, Стадион Мијевски (15,300)    ...

Повеќе
September 4, 2016 - 0 Коментари

Англија ја победи Словачка со гол на Лалана во 95-та минута 0:1. Средбата беше дебитантска за новиот селектор на “Гордиот Албион” Сем Алардајс, а неговиот тим имаше и играч повеќе од 57-та минута, бидејќи поранешниот играч...

Повеќе
July 2, 2016 - 0 Коментари

Фудбалерот на Севиља и репрезентацијата на Полска, Криховјак изјави дека нема потпишано договор помеѓу Севиља и ПСЖ за негова преселба на Паркот на Принцовите. Сепак и покрај се, фудбалерот додава дека во наредните неколку дена...

Повеќе
July 1, 2016 - 0 Коментари

Селекторот на Полска Адам Навалка изјави дека елиминацијата на неговиот тим од Еуро 2016 без загубен натпревар во регуларното време е незаслужена. “Огромен удар врз нас. Момчињата играа со срце и се бореа брилијантно. Полска...

Повеќе
June 30, 2016 - 0 Коментари

Европско Првенство 1/4 финале: Полска – Португалија Стадион: “Велодром”, Марсеј Почеток: 21:00 часот Судија: Феликс Брих (Германија) Почетни состави: ПОЛСКА: Фабиански, Пишчек, Глик, Паздан, Једричик, Блашчиковски, Криховјак, Мачински, Гросицки, Милик, Левандовски ПОРТУГАЛИЈА: Патрисио, Седрик, Фонте, Пепе, Елисеу,...

Повеќе
June 30, 2016 - 0 Коментари

Селекторот на фудбалската репрезентација на Полска Адам Навалка пред натпреварот од 1/4 финалето на Европското првенство меѓу неговата селекција и Португалија, изјави дека неговиот тим мора да обрне внимание на целиот тим на Португалија, а...

Повеќе
June 26, 2016 - 0 Коментари

Шпекулациите за фудбалерот на Севиља Гжегож Криховјак за трансфер во ПСЖ добива на тежина. Медиумите во Шпанија и Франција веќе пренесуваат дека Полскиот интернационалец во наредните неколку денови ќе стави потпис со “Принцовите” од Париз....

Повеќе
June 25, 2016 - 0 Коментари

1/8 финале: Швајцарија – Полска Стадион: Сент Етјен Почеток: 15:00 часот Почетни состави: Швајцарија – Формација: 4-3-3 – Сомер; Лихтштајнер, Шар, Џуру, Родригез; Џемаили, Џака, Бехрами; Шаќири, Шеферовиќ, Мехмеди Полска – Формација: 4-4-2 – Фабијански; Пишчек, Глик, Паздан, Јендријчик; Блачиковски,...

Повеќе
June 25, 2016 - 0 Коментари

1/8 финале: Швајцарија – Полска Стадион: Сент Етјен Почеток: 15:00 часот Полска и Швајцарија ја отвораат програмата на 1/8-финалето на Еуро 2016.  Ниту Полска ниту Швајцарија, излегувале досега од групите на Европските Првенства. Швајцарците покажаа добар...

Повеќе
June 12, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 8, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе