Преглед на "псж" Tag
May 27, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Нант, која е најголемото изненадување во Лигата на шампионите во ракомет оваа сезона, продолжува да ја испишува својата историја, победувајќи го големиот ПСЖ во полуфиналето и обезбедувајќи пласман во големото финале!...

Повеќе
May 9, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Париз Сен Жермен го освои трофејот во Купот на Франција, обединувајќи ги сите три домашни титули, откако претходно го освои и вториот домашен куп, како и титулата во францускиот шампионат....

Повеќе
April 17, 2018 - 0 Коментари

По рекордните трансфери на Нејмар и Килиан Мбапе во нападот, екипата на ПСЖ реши примарен таргет да биде ангажман на екстра голман во текот на летото....

Повеќе
February 27, 2018 - 0 Коментари

Повредата што најскапиот фудбалер на денешницата, Нејмар ја заработи на неделниот дерби натпревар во францускиот шампионат против Олимпик Марсеј е сериозна и Бразилецот со сигурност ќе го пропушти клучниот дуел за ПСЖ, реваншот од осминафиналето...

Повеќе
February 21, 2018 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед би можел да има корист од интересот и желбата на Реал Мадрид за доведување на Нејмар. Имено, за да собере доволно средства за да го реализира спектакуларниот трансфер на Нејмар, Флорентино Перез ќе му дозволи на...

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид и Париз Сен Жермен ги објавија имињата на почетните состави со кои ќе настапат на вечерашната пресметка на “Сантијаго Бернабеу” во првиот осминафинален меч од Лигата на Шампионите....

Повеќе
March 9, 2017 - 0 Коментари

Шокантнио пораз од Барселона со 1:6 им стави крај на соништата на ПСЖ за нешто големо во Лигата на Шампионите. Французите победија во првиот натпревар со 4:0, но сепак испаднаа од турнирот со вкупни 6:5,...

Повеќе
March 8, 2017 - 0 Коментари

Почетни состави: Барселона: Тер Штеген, Масчерано, Пике, Умтити, Рафиња, Бускетс, Иниеста, Ракитиќ, Нејмар, Суарез, Меси ПСЖ: Трап, Муние, Силва, Маркињос, Курзава, Матуиди, Рабио, Верати, Дракслер, Лукас, Кавани...

Повеќе
March 8, 2017 - 0 Коментари

Тренерот на ПСЖ Унаи Емери е амбициозен за голем натпревар против Барселона и пласман напред, откако во првиот натпревар од 1/8 финалето има 4:0. “Ни претстои многу важен дуел и затоа е важно сите да...

Повеќе
March 8, 2017 - 0 Коментари

Лига на шампиони, 1/8-финале, реванш: Барселона – Псж Стадион: “Камп Ноу”, Барселона Судија: Дениз Ајтекин (Германија) Почеток: 20:45 часот Вечерва во традиционалното време 20:45 часот ќе започне реванш дуелот од 1/8-финалето во Лигата на шампионите...

Повеќе
February 15, 2017 - 0 Коментари

Тренерот на ПСЖ Унаи Емери не ја криеше радоста од победата над Барселона со 4:0. Францускиот тим доминираше целосно и направи огромен чекор кон четвртфиналето во Лигата на Шампионите, но Емери знае колку тежок ќе...

Повеќе
February 14, 2017 - 0 Коментари

Лига на шампиони, 1/8-финале, прв натпревар: ПСЖ – БАРСЕЛОНА Стадион: “Парк де Пренс”, Париз Судија: Шимон Марчинaк (Полска) Почеток: 20:45 часот Почетни состави: ПСЖ: Трап, Муние, Курзава, Маркињос, Кимпембе, Верати, Рабио, Матуиди, Дракслер, Ди Марија,...

Повеќе
February 14, 2017 - 0 Коментари

Тренерот на ПСЖ Унаи Емери е реалист пред првиот судир од 1/8-финалето во Лигата на шампионите против Барселона. “Не се чувствуваме послаби од Барса ниту послаби од никого. Овој тим е мотивиран да го даде...

Повеќе
February 14, 2017 - 0 Коментари

Лига на шампиони, 1/8-финале, прв натпревар: ПСЖ – БАРСЕЛОНА Стадион: “Парк де Пренс”, Париз Судија: Шимон Марчинaк (Полска) Почеток: 20:45 часот Вечерва во 20:45 часот екипите на ПСЖ и Барселона повторно ќе вкрстат во 1/8-финалето...

Повеќе
February 8, 2017 - 0 Коментари

Шампионот на Франција ПСЖ дојде до контроверзна победа против Лил во 24-тото коло на Лига 1. Тимот на Унаи Емери победи со 2:1, а победоносниот погодок на Лукас Моура во 93-тата минута падна од офсајд....

Повеќе
February 2, 2017 - 0 Коментари

Фудбалерот на ПСЖ Марко Верати се пожали дека Златан Ибрахимовиќ многу му недостасува, бидејќи без него во тимот било многу досадно. Според него, шведскиот напаѓач ја правел ситуацијата во тимот многу пријатна, и тимскиот дух...

Повеќе